لنز عجیب و غیرمعمول برای عاشقان عکاسی
با لوله تفنگ ماکرو عکاسی کنید
شرکت Venus Optics که در زمینه تولید لنز تخصص دارد، اخیرا یک لنز عجیب و غیرعادی ساخته که بعید است مشابه آن را پیش از این دیده باشید. نام این لنز جدید Laowa 24mm f/14 Replay 2x Macro است و طراحی آن بیشتر از این‌که به لنزهای دوربین شباهت داشته باشد؛ شبیه لوله تفنگ است.

shabake-mag.jpg

اما این طراحی غیرمعمول به‌خاطر تنبلی طراحان آن یا محدودیت‌های فیزیکی نیست. در حقیقت؛ لوله تفنگ مانند این لنز با هدف ساخته شده تا عکاسان با استفاده از آن؛ از اشیاء ماکرو بدون این‌که باعث ترساندن و دور کردن آن‌ها شوند؛ عکس بگیرند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: نیکون D3400 با امکانات پیشرفته برای عکاسان مبتدی

لنزهای فول-فریم این شرکت دارای ضریب ماکروی دو به یک است و گفته می‌شود در سخت‌ترین شرایط محیطی و دمایی کار می‌کند. البته هنوز اطلاعات بیشتری درباره این‌که طیف دمایی که می‌تواند در آن کار کند یا شرایطی که محیط می‌تواند داشته باشد؛ منتشر نشده است.

علاوه بر این؛ اطلاعات بیشتری از ویژگی‌ها و مشخصات فنی آن گفته نشده است. هنوز کسی نمی‌داند که این لنز از چه قطعاتی تشکیل شده یا این‌که قرار است در چه تاریخی وارد بازار شود. تنها اطلاعاتی که درباره این لنز می‌دانیم آن است که قرار است سال 2017 برای مدل‌های نیکون F و کانن EF عرضه شود.

قیمت این لنز مشخص نیست؛ اما Laowa به‌خاطر عینک‌های با قیمت مناسب معروف است. پس مطمئن باشید برای خرید لنزهای این شرکت نیازی به خالی کردن حساب بانکی‌تان ندارید.

سئوال مهمی که پیش می‌آید آن است که آیا واقعا این لنز می‌تواند برای هدفی که ساخته شده مفید باشد و مطابق انتظارات عمل کند؟ آیا واقعا این لنز باعث ترساندن و فرار کردن حشرات نمی‌شود؟‌ کسی نمی‌تواند با قطعیت پاسخ دهد.

اما یک چیز مسلم است. انسان‌ها با دیدن لوله تفنگ می‌ترسند و فرار می‌کنند. پس حتما از حالا می‌دانید که این لنز داخل هیچ کدام از کیف‌های دوربینی که دارید جا نمی‌گیرد. ظاهرا طول این لنز حدود 46 سانتی‌متر است.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟