مدل جدید شورلت ارزان‌تر از تسلا مدل 3
سرانجام شورلت قیمت خودروی الکتریکی بولت را اعلام کرد + گالری عکس
مدت زمان بسیار زیادی طول کشیده است تا شرکت خودروسازی شورلت درباره نحوه قیمت‌گذاری اتومبیل الکتریکی «بولت» تصمیم‌گیری کند؛ اما به‌نظر می‌رسد که آن‌ها به نتایجی دست پیدا کرده‌اند.

پکیج تریم LT این خودرو به‌خوبی تجهیز شده است: یک دوربین در قسمت عقب اتومبیل؛ یک صفحه‌نمایش تاچ به اندازه 10.2 اینچ و سیستم Regen-On-Demand Paddle باعث شده تا شورلت تصمیم بگیرد که قیمت این خودرو را 37 هزار و 495 دلار تعیین کند.

البته یک مدل رده بالای "Premiere"‌ با دوخت داخلی چرم؛ صندلی‌هایی که به سیستم گرمایش مجهز هستند؛ دوربینی که تمام اطراف را نمایش می‌دهد و یک صفحه دوربین بکاپ در آینه عقب خودرو نیز وجود دارد که هنوز GM هیچ اظهارنظری درباره قیمت آن نکرده است.

اما نکته‌ای که باعث شده تا این خودرو از نظر قیمتی جذاب‌تر به‌نظر برسد استفاده از قانون فدرال تخفیف مالیاتی به میزان 7500 دلار است که باعث شده قیمت بولت تا 29 هزار و 995 دلار پایین بیاید. اگر این مدل را با مدل‌های الکتریکی تسلا مقایسه کنیم؛ خودروی شورلت 5 هزار دلار پایین‌تر از تسلا مدل 3 است.

اگر اطلاعات زیادی درباره این خودرو ندارید؛ باید بدانید که شورلت بولت الکتریکی اولین بار در نمایشگاه CES 2016 در لاس‌وگاس آمریکا معرفی شد. این خودرو جزء مدل‌های الکتریکی کوچک و ارزان به‌حساب می‌آید و می‌تواند در هر بار شارژ کامل تا 320 کیلومتر مسافت را طی کند.

باتری بولت کاملا در کف خودرو قرار گرفته است. این باتری از نوع لیتیوم-یون است و توسط شرکت ال‌جی ساخته شده است.

برچسب: