با هدف پیاده‌سازی سیستم حمل‌ونقل خودکار
دوبی از اولین مینی‌بوس خودران رونمایی کرد!
دوبی از اولین سرویس اتوبوس خودران در این شهر رونمایی کرد. این سرویس در ابتدا به‌صورت آزمایشی به مدت یک ماه مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر همه چیز خوب پیش برود، در دیگر نقاط کشور امارات پیاده‌سازی می‌شود.

این خودروی الکتریکی 10 نفره اولین سفر خود را روز پنج‌شنبه در یک مسافت 700 متری در مرکز شهر دوبی و در نزدیکی برج خلیفه؛ بلندترین برج دنیا؛ تجربه کرد.

برای این پروژه شرکت فرانسوی Easy Mile با شرکت Omnix که در دوبی مستقر است، همکاری می‌کند. این مینی‌بوس به یک موتور الکتریکی مجهز است و حداکثر سرعت آن به 40 کیلومتر در ساعت می‌رسد. اما توسعه‌دهندگان و طراحان آن می‌گویند که این خودروی الکتریکی به‌کمک آخرین فناوری‌های موجود قادراست سرعت خود را با توجه به محیط اطراف سازگار کند. حتی در صورت برخورد با عابرانی که در حال گذر از خیابان باشند؛ این مینی‌بوس به‌طور کامل توقف می‌کند.

هم‌چنین می‌توان آن‌را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که در مسیر جاذبه‌های مهم توریستی دوبی حرکت کند که این جاذبه‌ها شامل برج خلیفه؛ مرکز خرید Souk Al Bahar؛ دوبی مال؛ دوبی اپرا و RTA امارات می‌شود.

به‌گفته یکی از مقامات RTA تست آزمایشی که روز پنج‌شنبه انجام شد؛ اولین و مهم‌ترین مرحله در تلاش‌های این شهر برای معرفی این نوع وسیله نقلیه به شبکه حمل‌ونقل دبی است.

طبق برنامه قرار است تا سال 2030 بیشتر از یک‌چهارم سیستم حمل‌ونقل دبی خودکار شود. دبی اولین شهر دارای جاذبه‌های توریستی در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس است. سال ۲۰۱۵ بیشتر از 14.2 میلیون نفر از این شهر بازدید کردند.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز