آینده‌نگری با رونمایی از حوزه‌های جدید کاربردی
دبیرستان‌های ژاپن دوره‌های روباتیک و دِرون برگزار می‌کنند
یک مدرسه خصوصی در کشور ژاپن دست به اقدام جدید و جالبی زده که شاید برای نخستین بار در دنیا این کار صورت می‌گیرد: دوره جدید و تخصصی در زمینه روباتیک و دِرون‌ها. هرچند که اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نشده و هم‌چنان آگاهی ما از این قضیه بسیار ناچیز و خام است اما «راکت نیوز 24» گزارش داده که این برنامه که از ماه آوریل سال 2017 آغاز می‌شود یک برنامه سه‌ ساله و کامل است.

پس شاید دانش‌آموزانی که در این دوره‌ها ثبت‌نام می‌کنند، نیازی به گذراندن دروس دیگر مانند ریاضی یا تاریخ نداشته باشند. می‌توان گفت این پروژه یک قمار آموزشی است اما قماری که می‌تواند باعث شود تا فارغ‌التحصیلان آن حتی قبل از این‌که دوره‌های خود را به اتمام برسانند توسط کمپانی‌های غول دنیا نظیر آمازون؛ گوگل و امثال آن‌ها به استخدام دربیایند.

حتی اگر علاقه‌مند به ادامه تحصیل در همین رشته‌ها در دانشگاه باشند نیز از آمادگی کامل و فوق‌العاده‌ای برخوردار خواهند بود. برنامه آموزشی این دبیرستان که نام آن «وانتان» است شامل حفظ؛ نگهداری و هدایت دِرون‌‌ها به‌همراه برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی سیستمی و به‌دست آوردن یک دید کلی از قوانین هوانوردی و رادیو می‌شود. 

این دوره‌ها به‌روی تمام دانش‌آموزان همه مدارس ژاپن باز است. ژاپن در سال‌های اخیر به بزرگ‌ترین قطب روباتیک جهان تبدیل شده و به شدت در حال توسعه بسترها و سیستم‌های ماشینی روباتیک و خودکار برای کارهای روزانه است. بسیاری از کارهای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن توسط روبات‌ها انجام خواهد شد؛ بنابراین دور از انتظار نیست که مدارس و دبیرستان‌های این کشور به دنبال پرورزش نیروهای جوان در این حوزه باشند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟