جمع‌آوری و ردیابی اطلاعات بازیکان در یک بازی فوتبال
کاشت چیپ‌ست در داخل توپ فوتبال
اتحادیه فوتبال آمریکا (NFL) گزارش روزنامه Toronto Sun را تأیید کرد. قرار است چیپ‌‌ست‌های دیتای شخصی‌سازی شده در تمام توپ‌های مسابقات پیش فصل 2016 بازی‌های فوتبال استفاده می‌شوند. مسابقات دوستانه پیش از شروع فصل از ماه آینده میلادی آغاز می‌شود.

1606683296_1_0.gif

در این گزارش گفته شده که این تست برای پیش فصل بخشی از فاز بعدی پروژه ردیابی بازیکنان به‌نام Next Gen Stat است. بعد از این‌که مسابقات برگزار شد؛ کمیته برگزاری مسابقات نتایج به‌دست آمده را مورد بررسی قرار می‌دهد تا نحوه کار این توپ‌ها در کنار داده‌های جمع‌آوری شده را تعیین کند. در قسمت دیگری از این گزارش آمده: این احتمال وجود دارد که در آینده از این اطلاعات برای پلتفرم‌های رسانه‌ای مانند NFL.com و هم‌چنین برنامه‌هایی مانند Thursday Night Football که همواره در طول فصل پخش می‌شود، استفاده کنند. 

مطلب پیشنهادی

با این ۵ گجت پوشیدنی در آینده زندگی کنید!
ابزارهای پوشیدنی که ذهن شما را از آشفتگی نجات می‎دهند و وظیفه شارژر شما را هم برعهده دارند

یکی از مواردی که در این تحقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد، تیرهایی است که در دو دروازه به‌کار گرفته شده به این ترتیب که بیشترین فاصله توپ با قسمت‌های بالایی آن در زمان‌های مختلف مسابقه و به‌خصوص در مواقعی که توپ با خط کناری تماس پیدا می‌کند را اندازه‌گیری می‌کند. به کمک این چیپ‌‌ست‌ها می‌توان میزان دقیق سفر توپ در طول مسابقه را نیز محاسبه کرد. هم‌چنین اتحادیه فوتبال آمریکایی با استفاده از داده‌هایی که از این چیپ‌‌ست‌ها به‌دست می‌آید، می‌تواند روی برخی از مسائل مانند فاصله تیرها از یکدیگر یا بیشترین فاصله‌ای که آن‌‌ها از توپ عبوری خواهند داشت مطالعه کند.

شبکه معروف ESPN گزارش داده که خیلی از پیشکسوتان این ورزش اصرار دارند که از چیپ‌‌ست‌های کامپیوتر در توپ‌ها استفاده شود. از این به بعد بازیکنان NFL فناوری‌های زیادی را در دست خود می‌گیرند. در طی دو فصل گذشته نیز؛ مقامات برگزاری این مسابقات از چیپ‌‌ست‌های RFID در پد شانه بازیکنان استفاده کردند تا محل GPS آن‌ها در داخل زمین را ردیابی کنند. شاید روزی برسد که NFL تصمیم بگیرد همه بازیکنان را خارج از زمین هم ردیابی کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟