خبر خوب برای علاقمندان بازی
پی‌سی به ایکس‌باکس تبدیل می‌شود!
در جنگ بین کنسول‌های بازی فعلا شرکت سونی پیروز مطلق است. البته کلمه «پیروز» شاید یک کلمه نسبی باشد؛ چون همان‌طور که می‌دانید کنسول‌های بازی به جایگاهی رسیده‌اند که در تاریخچه این صنعت بی‌سابقه است. ایکس‌باکس وان مایکروسافت هم‌چنان در رده دوم قرار دارد و اشتیاق زیادی برای فروش بیشتر بازی‌های ویدئویی دارد. پس شاید این شرکت یک حرکت ناگهانی و غیرمنتظره در آستین داشته باشد.

گفته می‌شود مایکروسافت قصد دارد تمام پی‌سی‌های ویندوز 10 را با یک برنامه ایکس‌باکس به‌روزرسانی کند تا بازی‌های این پلتفرم روی پی‌سی قابل اجرا باشند و دیگر نیازی به خودِ کنسول نباشد. معلوم نیست که این پروژه بتواند راه‌حل مناسبی در کنار برنامه‌های دیگر مایکروسافت باشد؛ شاید قرار است فقط در حد یک دانلود ساده بازی‌های ویدئویی باشد؛ اما هرچه هست مایکروسافت در حال کار روی آن است و به احتمال زیاد همین امسال شاهد آن خواهیم بود.

مطلب پیشنهادی

اگر دوست دارید بهتر مسئله حل کنید؛ پای این 6 بازی بنشینید!
بازی‎ها همیشه هم باعث اتلاف وقت نیستند

از یک منظر؛ شنیدن این خبر جای تعجب زیادی ندارد. ایکس‌باکس وان در حال اجرای ویندوز ۱۰ است و مایکروسافت هم به‌شدت در حال ارتقای هر سیستمی است که از این سیستم‌عامل استفاده می‌کند. از مدت‌ها پیش مایکروسافت به دنبال آن بوده تا تمام محصولاتش را تا جایی که می‌تواند به‌هم نزدیک کند و این پروژه هم بدون شک در راستای رسیدن به همین هدف است. علاوه بر آن، مایکروسافت می‌خواهد دیوار مولتی‌پلیر بین بازی‌های پی‌سی و کنسول یا حتی بین خود کنسول‌ها را از بین ببرد.

با این وجود بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت برای رسیدن به هدفش با چالش‌های فنی زیادی روبرو است. گیمرهای پی‌سی علاقه دارند تا کنترل بازی را با وسایلی مانند کیبورد و ماوس در دست داشته باشند و بازی‌های کنسول باید خود را با این مسئله تطبیق دهند. به‌غیر از این مسئله همه پی‌سی‌ها مانند کنسول‌های ایکس‌باکس از استانداردهای گرافیکی بالایی برخوردار نیستند بنابراین مایکروسافت باید به دنبال راهی مانند سیستم فیلترینگ باشد. ولی اگر سال آینده در همین زمان به‌جای اینکه روی لپ‌تاپ مشغول کار باشید در حال بوت بازیهای ایکس‌باکس بودید چندان تعجب نکنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟