Zenfone 3 Deluxe
گالری عکس: زن‌فون ۳ اولین گوشی تمام فلزی بدون خطوط آنتن دنیا
ایسوس در کنفرانس خبری قبل از آغاز نمایشگاه کامپیوتکس 2016 تایوان فراتر از استانداردهایش ظاهر شد. آن‌ها علاوه بر معرفی یک روبات خدمتکار داخل خانه که خیلی جالب و تاحدی هم مضحک به‌نظر می‌رسد و هم‌چنین یک لپ‌تاپ که ضخامت آن از مک‌بوک اپل کمتر است؛ گوشی جدیدی معرفی کردند که گفته می‌شود اولین اسمارت‌فون دنیا با بدنه آلومینیومی و بدون خطوط آنتنی است که معمولا در این گجت‌ها دیده می‌شود.

پرچمدار جدید ایسوس Zenfone 3 Deluxe نام دارد. فلز جلوی آن که حالت مات دارد هیچ خللی در دریافت سیگنال وایرلس ایجاد نمی‌کند. آن‌ها توانسته‌اند یکی از بارزترین نقیصه‌های زیبایی آی‌فون را در این گوشی پوشش دهند و محصولی تولید کنند که تمام بدنه آن فلزی است و آنتن‌هایش به‌طرز ماهرانه‌ای در داخل آن به‌کار رفته است. برندهای بزرگ دنیا مانند اچ‌تی‌سی؛ هواوی و میزو تلاش زیادی برای تولید چنین گوشی کرده بودند اما همه آن‌ها در این راه شکست خوردند.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: زن‌بوک ۳ نازک‌تر، سبک‌تر و سریع‌تر از مک‌بوک

البته ال‌جی با گوشی G5 خود می‌تواند ادعا کند که قبل از ایسوس گوشی ساخته که آنتن‌های آن کاملا پنهان و مخفی است اما این گوشی یک نقطه ضعف دارد. قسمت پایین بدنه پرچمدار ال‌جی قابل جدا شدن است و از این حیث نمی‌توان آن را در دسته گوشی‌هایی قرار دارد که بدنه آن‌ها تمام فلزی است.

به‌غیر از مدل Deluxe که صفحه آن 5.7 اینچ است؛ ایسوس یک گوشی دیگر هم معرفی کرد: Zenfone 3 Ultra با صفحه‌نمایش 6.8 اینچ. این گوشی در دسته فبلت‌ها قرار می‌گیرد و مانند دیگر مدل ایسوس طراحی آن به‌گونه‌ای است که آنتن پنهان است. هر دو مدل صفحه‌های 1080p دارند و ضریب صفحه به بدنه در آن‌ها 79 درصد است که برای گوشی‌های دیگر حسادت‌آور است. با تمام این‌ها ممکن است هر کسی از کلیدهای آندروید این گوشی‌ها خوشش نیاید. مدل بزرگ‌تر یعنی اولترا دارای یک دکمه Home با سنسور اثر انگشت است که در قسمت جلوی آن تعبیه شده؛ اما این‌که این دکمه در کنار لبه پایینی این فبلت قرار گرفته ظاهر عجیبی به آن داده است. اما این سنسور در مدل Zenfone 3 Deluxe در پشت گوشی قرار گرفته؛ مانند همان چیزی که در آخرین مدل نکسسوس گوگل دیده می‌شود و از این لحاظ خود را از هم‌خانواده‌ای بزرگ‌ترش متمایز کرده است.

مدل Zenfone 3 Deluxe از پردازنده اسنپ‌دراگون 820 با گرافیک آدرنوی 530 استفاده می‌کند و خود را در ردیف لیست روبه رشد گوشی‌هایی قرار داده که 6GB رم دارند.

ایسوس در طول کنفرانس خبری خود حتی یک بار هم به نسخه آندرویدی که روی این دو گوشی نصب است اشاره نکرد. شاید آندروید به درجه‌ای رسیده باشد که همه از آن استفاده کنند اما به‌هر حال بیان صریح این‌که کدام نسخه از این سیستم‌عامل روی مدل‌های جدید ایسوس نصب است زیباتر به‌نظر می‌رسید.

برچسب: