هم با صفحه‌کلید فیزیکی و هم تاچ‌اسکرین
طرفداران بلک‌بری منتظر دو اسمارت‌فون اندرویدی میان رده باشند
بلک‌بری هنوز با سخت‌افزار خداحافظی نکرده است. «جان چن» مدیرعامل بلک‌بری این هفته در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها گفت که منتظر دو اسمارت‌فون جدید از بلک‌بری باشید. یکی از آن‌ها کیبورد فیزیکی دارد و دیگری با یک صفحه کامل تاچ‌اسکرین عرضه می‌شود و هر دوی آن‌ها هم آندرویدی هستند.

همان‌طور که می‌دانید «پریو» اولین اسمارت‌فون آندرویدی بلک‌بری بود که چند ماه قبل رونمایی شد. اما دو مدل جدید چه تفاوت‌هایی خواهند داشت؟ گوشی فعلی که نتوانسته از نظر فروش آمار خوبی از خود به جا بگذارد و در سه‌ماهه اول 2016 فقط 600 هزار دستگاه از آن به فروش رسید.

چن می‌پذیرد که «پریو» یک اشتباه بود و اضافه می‌کند: در واقع تصمیم ما برای عرضه یک گوشی رده‌بالا به‌عنوان اولین دستگاه آندرویدی شرکت نادرست و غیرمنطقی بود. او می‌گوید: شاید 699 دلار فراتر از یک گوشی رده‌بالا است. حتی خیلی از مشتریان با ما تماس گرفته و گفتند که علاقه دارند محصول ما را خریداری کنند اما تنها نکته بالا بودن قیمت آن است و اکثرشان ترجیح می‌دادند که یک گوشی 400 دلاری بخرند (قیمت «پریو» اخیرا به 649 دلار کاهش پیدا کرد).

پس دو گوشی جدید بلک‌بری که با نام رمز «رم» (Rome) و «هامبورگ» (Hamburg) مشخص شده‌اند قرار است بازار گوشی‌های رده‌میانی را هدف بگیرند. مدیران بلک‌بری تمایل دارند روی قیمت 500 دلار مانور بدهند و شدیدا روی این مسئله تأکید دارد که فقط گوشی‌ آندرویدی وارد بازار می‌کنند که از هر نظر امن باشد.

چند عکس تار از گوشی بلک‌بری در فضای مجازی منتشر شده که احتمال می‌رود همین دو مدل جدید باشند ولی از آن‌ها چیز خاصی نمی‌توان فهمید. شکل ظاهری گوشی‌های آندرویدی بلک‌بری هرچه می‌خواهد باشد اما بدون شک این آخرین تیر ترکش «چن» برای حفظ نام بلک‌بری به‌عنوان یک کمپانی سخت‌افزار است. او قبلا چندین بار گفته برای این‌که این بخش سودده باشد باید سالانه ۵ میلیون گوشی به‌فروش برساند و اگر موفق نشوند تا در زمان کم به این هدف برسند آن‌وقت چاره‌ای جز تعطیل کردن بخش تولید اسمارت‌فون بلک‌بری نخواهند داشت.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال