صدای حیوانات را با جستجوی گوگل به کودکان یاد بدهید
راه‌های زیادی برای آموزش کودکان در رابطه با جهان پیرامون وجود دارد. یکی از این راه‌ها استفاده از اینترنت است اما گاهی اوقات اینترنت به‌جای آن‌که نتیجه مثبت در پی داشته باشد؛ نتیجه منفی به بار می‌آورد چون مهم‌ترین مسئله در رابطه با این فناوری در اختیار داشتن محتوای مناسب و مفید است؛ اما قابلیت جدیدی به جستجوی گوگل اضافه شده که ابزاری قدرتمند به حساب می‌آید.

امکان جدید از دل Sesame Street برمی‌آید (Sesame Street یک برنامه تلویزیونی مخصوص کودکان است که طرفداران زیادی در آمریکا دارد. اولین قسمت این برنامه در تاریخ 10 نوامبر 1969 به نمایش درآمد و تحسین منتقدان را به دنبال داشت. این شوی تلویزیونی در طول زمان تغییرات بسیار زیادی کرده و در هر دوره‌ای متناسب با فرهنگ و ساختار همان زمان بوده است).

حالا اگر در گوگل صدای حیوانات را جستجو کنید فیلدی در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر می‌شود که در آن عکسی از حیوانات به‌همراه نام آن‌ها و نمونه‌ای از صدای آن‌ها قرار داده شده است.

به‌غیر از این می‌توانید جمله‌ای مانند "یک سگ چه می‌گوید؟" را جستجو کنید تا نمونه‌ای از صدای سگ بالای صفحه آورده شود. فعلا در لیست گوگل صدای ۱۹ حیوان قرار داده شده: زرافه؛ میمون؛ گربه؛ شیر؛ گوزن؛ جغد؛ خوک؛ گاو؛ اردک؛ فیل؛ اسب؛ راکون؛ نهنگ سرکمانی؛ نهنگ گوژپشت؛ گرگ؛ گوسفند؛ خروس؛ ببر و بوقلمون.

مجموعه این اصوات یادآور اسباب‌بازی کلاسیک و قدیمی See N Say است که سال‌ها به کودکان کمک می‌کرد تا صدای حیوانات را یاد بگیرند. گوگل خیلی روی این خبر مانور نداد اما حدود چند هفته پیش در وبلاگ گوگل اتریش بیشتر جزئیات آن را منتشر کرد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟