طبق گزارش نشریه گاردین:
برای دوام بیشتر باتری آی‎فون، اپلیکیشن فیسبوک را پاک کنید
در گذشته مباحث و مقالات زیادی در مورد روش‎های افزایش طول عمر باتری تلفن‎های هوشمند منتشر شده است. حالا در یک آزمايش دیگر مشخص شده است در صورتی که کاربر استفاده از اپلیکیشن فیسبوک را متوقف کند، باتری آی‎فون او تا 20 درصد دوام بیشتری خواهد داشت.

shabake-mag.jpg

بر اساس تحقیقات ماه گذشته نشریه Android Central که نشان میداد اپلیکیشن فیسبوک می‎تواند عمر باتری تلفن‎های هوشمند آندرويد را تا 20 درصد کاهش دهد، حالا ساموئل گیبس از نشریه گاردین یک آزمايش مشابه یک هفته‎ای را با استفاده از یک تلفن آی‎فون 6S انجام داده و به این نتیجه رسیده است که با حذف این اپلیکیشن او می‎تواند تا 15 درصد در مصرف باتری دستگاه خود صرفه جويی کند.

گیبس به جای استفاده از اپلیکیشن فیسبوک، از طریق وب و با استفاده از مرورگر سفاری از این شبکه اجتماعی استفاده می‎کرده است. او می‎گوید: «با این کار من توانستم به طور میانگین 15 درصد در مصرف باتری صرفه جویی کنم.» البته در این آزمایش مسنجر فیسبوک حذف نشده است.

گیبس می‎گوید کاربران دیگری نیز در این آزمايش شرکت داشته و اپلیکیشن فیسبوک را از روی دستگاه خود پاک کرده‎اند و همه آنها نیز اعلام کرده‎اند که با توقف استفاده از این اپلیکیشن توانسته‎اند مدت زمان بیشتری از باتری تلفن خود استفاده کنند.

حذف اپلیکیشن فیسبوک نه تنها می‎تواند مصرف باتری را کاهش دهد، بلکه فضای ذخيره سازی محدود آی‎فون شما را نیز آزاد می‎کند. گیبس می‎گوید او موفق شده 500 مگابایت از فضای ذخيره‌سازی تلفن خود را احیا کند. (111 مگابایت برای خود اپلیکیشن و باقی آن فضايی که داده‎های کش این اپلیکیشن اشغال کرده بودند)

اگر چه اگثر قابلیت‎های این اپلیکیشن از طریق بخش موبایل وب‎سایت هم قابل دسترس است، اما برخی از آنها مثل اطلاع رسان‎ها تنها با استفاده از این اپلیکیشن امکان پذیر خواهد بود. اما مسلما صرفه‌جویی در این مقدار قابل ملاحظه از عمر باتری ارزش حذف یک اپلیکیشن را دارد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟