تلفن فیبری گوگل
سرویس سه‌گانه اینترنت، تلفن و تلویزیون گوگل
شاید گوگل در تلاش است تا بر ضد شرکت انحصاری اینترنتی عمل کند؛ اما جدیدترین برنامه آموزشی این تأمین‌کننده یعنی اینترنت مافوق سریع نشان می‌دهد که گوگل ممکن است با اضافه کردن سرویس تلفن به‌دنبال ارائه پکیج رایج سه‌گانه باشد. این سرویس که نام آن تلفن فیبری گوگل است؛ درست مشابه سیستم گوگل ویس عمل می‌کند و تلفن‌های ثابت و همراه را به یک شماره واحد وصل می‌کند.

به‌گفته واشنگتن پست این شماره توسط شبکه  گوگل مدیریت می‌شود و از طریق ایمیل دعوتی که از شرکت‌کنندگان فیبر گرفته می‌شود؛ به‌دست می‌آید.

مطلب پیشنهادی

ابزار جدید گوگل برای افزایش امنیت وب‌سایت‌ها

از ماه گذشته؛ دعوت به تست این سرویس تلفن برای تمام اعضای برنامه تستر فیبر گوگل ارسال شده است. البته هنوز معلوم نیست که در حال حاضر کدام شهرهای امریکا به این سرویس دسترسی دارند و هزینه آن اضافه بر اینترنت فیبری و تلویزیون کابلی چقدر خواهد بود. فعلا این سرویس دارای سه تعرفه مختلف است: سرویس رایگان اینترنت با سرعت دانلود 5 مگابیت بر ثانیه؛ سرویس اینترنت ۱ گیگابیت بر ثانیه با قیمت ماهیانه 70 دلار و سرویس کابلی ۱ گیگابیت بر ثانیه با قیمت ماهیانه 130 دلار. البته سخنگوی گوگل حاضر به ارائه توضیح بیشتر در این زمینه نشد.

شاید این حرکت گوگل کمی عجیب به‌نظر برسد؛ چون خیلی از کاربران آمریکایی سیستم تلفن ثابت را با سیستم تلفن همراه جایگزین کرده‌اند. البته گوگل قبل از این هم بارها اعلام کرده بود در برنامه‌های خود هم ISPها و هم تلکام را مدنظر دارد. سرویس اینترنت موبایلی که گوگل این روزها به کاربران خود ارائه می‌دهد، پروژه Fi نام دارد. در این برنامه از شبکه‌های اسپرینت و تی‌موبایل و یک سیستم وای‌فای نزدیک به‌ آن‌ها برای در اختیار گذاشتن سرویس دیتا و تلفن به گوشی‌های هوشمند آندرویدی و یک سرویس فقط دیتا برای تبلت‌‌های آندرویدی و هم‌چنین آی‌پدها استفاده می‌شود.

شاید روزی برسد که شاهد همکاری نزدیک Fi با تلفن فیبر گوگل باشیم؛ البته قبل از آن گوگل ویس باید زیرساخت شبکه‌‌ای مورد نیاز برای سازگاری با شماره تلفن کاربر را فراهم کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟