کمربند هوشمند؛ کنترلر متحرک و ساعت هوشمند بندی
در نمایشگاه CES کدام پروژه‌های سری سامسونگ رونمایی می‌شوند؟
آیا دنبال پوشیدنی‌های بیشتر هستید؟ اگر جواب شما مثبت است پس این خبر شما را خوشحال می‌کند: سامسونگ چند ایده پوشیدنی جدید دارد که مطمئنا رضایت شما را جلب می‌کند. از چند روز آینده نمایشگاه CES 2016 در لاس‌وگاس آمریکا آغاز می‌شود و قرار است سه پروژه جدید سامسونگ از برنامه نوآورانه آزمایشگاه‌های این شرکت در نمایشگاه فوق به نمایش درآید: یک کمربند هوشمند به‌نام ولت (WELT) که اندازه کمر شما را زیرنظر دارد؛ یک کنترلر متحرک دستی به‌نام رینک (Rink) و یک ساعت بندی هوشمند به‌نام تیپ تاک (TipTalk).

ثبثبثب.gif

شاید این‌گونه به‌نظر برسد که با یک میز غدای کاملا متنوع شامل وسایل هوشمند غیرمرتبط و غیرمتصل روبرو هستیم اما این در حقیقت همان چیزی است که سامسونگ در آزمایشگاه خلاقیت‌های خود یعنی همان C-Lab دنبال می‌کند؛ یعنی این‌که کارمندان سامسونگ می‌توانند هز ایده‌ای که به ذهنشان می‌رسد را مطرح و پیاده‌سازی کنند. با این‌که بعد از معرفی رسمی آن‌ها در نمایشگاه CES 2016 توسط سامسونگ؛ خریداران این محصولات ایده‌های بهتری برای استفاده از آن‌ها دارند اما سامسونگ هم بیکار ننشسته و درباره هرکدام از این محصولات اطلاعاتی ارائه کرده است.

اول از همه از کمربند هوشمند WELT شروع می‌کنیم؛ کمربندی که از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با کمربندهای دیگر ندارد؛ اما هدف از ساخت آن زیرنظر داشتن و ثبت سایز کمر؛ عادت‌های غذایی؛ شمارش تعداد قدم‌هایی که برداشته می‌شود و هم‌چنین مدت زمانی است که فرد در یک مکان می‌نشیند. اطلاعات ثبت شده به یک اپ روی گوشی فرستاده می‌شود و سپس صاحب آن با حقایق هولناکی روبرو می‌شود که امید است تا باعث ایجاد انگیزه برای وعده‌های غدایی بهتر؛ صحیح خوردن غذا و در کنار آن؛ حرکت و جنب و جوش بیشتر می‌شود.

محصول بعدی رینک است که در زبان انگلیسی اولین حرف آن کوچک نوشته می‌شود. رینک یک کنترلر قابل حرکت با دست است که مانند یک بند روی دست قرار می‌گیرد. هدف از این کنترلر فراهم کردن حس بهتر و متنوع‌تر برای تعامل با دنیای مجازی است. این تمام چیزی است که توسط سامسونگ ارائه شده و اطلاعات و توضیحات بیشتری در حال حاضر در دست نیست.

و سرانجام ساعت بندی تیپ‌تاک که به فهرست سایر ساعت‌ها اضافه می‌شود؛ حالا فرقی نمی‌کند که این ساعت‌ها معمولی باشند یا هوشمند. بعد از خواندن توضیحات سامسونگ باز هم چیز زیادی دستگیرمان نشد و متوجه نشدیم که این ساعت دقیقا چه کار خاصی انجام می‌دهد که قرار است با ساعت‌های دیگر متقاوت باشد. در توضیح سامسونگ گفته شده که مثلا اگر از ساعت هوشمند Gear S2 استفاده می‌کنید می‌توانید خیلی ساده با قرار دادن انگشت روی گوش به صدای ساعت خود گوشی کنید. این کار باعث می‌شود تا کیفیت و وضوح صدا به‌خصوص در محیط‌‌هایی که شلوغ است بهتر شود. حالا این‌که این بند چگونه با ساعت آنالوگ کار می‌کند رازی است که بر همگان پوشیده است.

البته خبرهای بیشتری از محلی که این سه محصول می‌آیند در راه است. به گفته سامسونگ از زمان شروع به کار C-Lab در سال 2012؛ بیش از 70 پروزه تا به امروز تکمیل شده است و ۴۰ پروژه دیگر نیز در حال تحقیق و توسعه هستند. به‌عقیده سامسونگ ۹ مورد از این پروژه‌ها دارای پتانسیل بسیار زیادی هستند و این احتمال وجود دارد که برخی از آن‌ها به‌عنوان یک استارتاپ مستقل راه‌اندازی شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟