آی‎فون، کاتن و نیکون
محبوب‌ترین دوربين‎های اشتراک‌گذاری عکس در سال 2015
بر اساس گزارش Year in Review شبکه اجتماعی به اشتراک‌گذاری عکس فلیکر، یک بار دیگر آی‎فون شرکت اپل به عنوان معروف‌ترین برند دوربين که برای آپلود عکس‎های گرفته شده به فلیکر از آن استفاده شده انتخاب شد. آی‎فون که همه مدل‎های آن را شامل می‎شود، 42 درصد از سهم عکس‎ها و ویدیوهای گرفته شده در سال 2015 را به خود اختصاص داده است.

بنا بر همین گزارش، دوربين‎های DSLR شرکت کانن با 27 درصد و شرکت نیکون با 16 درصد به ترتیب رتبه‎های دوم و سوم را از آن خود کردند. از نظر نوع دوربين، DSLRها و دوربين‎های تلفن همراه (به ترتیب، با 31 و 39 درصد) فاصله چندانی با یکدیگر ندارند، این در حالی است که دوربين‎های کوچک خانگی همچنان 25 درصد از این سهم را به خود اختصاص داده‎اند. سهم دوربين‎های با قابلیت تعویض لنز (Mirrorless) نیز تنها 3 درصد است. باید به این نکته نیز توجه داشت که این آمار بر مبنای عکس‎هایی که داده‎های EXIF را نمایش می‎دهند تهیه شده است، بنابراین ارقام واقعی ممکن است بیشتر باشد.

فلیکر به عنوان یک سایت به اشتراک گذاری عکس دیگر به محبوبیت و معروفیت سابق نیست و صدر نشینی خود را از دست داده است و این افتخار حالا نصیب اینستاگرام شده است. و از آنجا که این رتبه بندی به طور کامل نشان دهنده استفاده از همه دوربين‎ها نیست، آنها تایید می‎کنند که کاربران بیشتر ترجيح می‎دهند که از تلفن‎های خود برای عکاسی استفاده کنند.

گزارش Year in Review فلیکر همچنین برخی اطلاعات جالب دیگری را نیز منتشر کرده است. طی چهار فصل سال، رنگ‎های سفید و قرمز خالص رنگ‎های محبوب زمستان، سبز چمنی و نارنجی برای بهار، سبز لیمویی تیره و آبی آسمانی برای تابستان و یاقوتی و نارنجی رنگ‎های محبوب پاییز بوده‎اند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟