بهترین افزونه‌های رایگان مایکروسافت آفیس
تا حالا پیش آمده که فکر کنید ای کاش می‌شد وُرد یک دایره‌المعارف داشت، یا اکسل می‌توانست اعداد تصادفی تولید کند؟ افزونه‌های آفیس این نوع کاربردها را به وُرد، اکسل، پاور‌پوینت و دیگر اپ‌های آفیس شرکت مایکروسافت اضافه می‌کنند. در ادامه به پرکاربردترین افزونه‌هایی که می‌توانید بر روی آفیس 2013 به بعد نصب کنید، اشاره می‌کنیم.

shabake-mag.jpg

مایکروسافت مدتی است Office Apps (اپ‌های آفیس) را به Office Add-ins (افزونه‌های آفیس) تغییر نام داده و حالا کلی از این افزونه‌ها در اختیار شما است تا نصب کنید و قابلیت‌های آفیس را بهبود بخشید. این افزونه‌ها بر روی آفیس 2013 یا 2016، آفیس آنلاین و آفیس آی‌پد قابل نصب هستند.

مطلب پیشنهادی: چرا باید از آفیس 2016 استفاده کنیم

برای نصب هر یک از این افزونه‌ها بر روی لینک ارائه شده کلیک کنید. شما باید وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شده باشید. سپس از برنامه آفیس‌تان به Insert > My Add-ins بروید و افزونه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. اگر افزونه‌ای را به تازگی اضافه کرده باشید شاید لازم باشد صفحه را چند بار ریفرش کنید، اما بمحض نصب شدن می‌توانید از منوی Insert از افزونه استفاده کنید.

دایره‌المعارف  Wikipedia

وُرد 2013 به بعد، اکسل 2013 به بعد، اکسل آنلاین، اکسل آی‌پد، وُرد آی‌پد

افزونه Wikipedia منابع مرجع را درون وُرد یا اکسل اضافه می‌کند تا برای جستجوی یک موصوع لازم نباشد بین پنجره‌ها رفت و آمد کنید. وقتی به Insert > My Add-ins بروید و افزونه Wikipedia را اضافه کنید، قادر خواهید بود متنی را در سند یا صفحه‌گسترده‌تان انتخاب و نتایج جستجوی Wikipedia را در کنار پنجره مشاهده کنید. اگر می‌خواهید در سندتان از Wikipedia نقل قول کنید کافی است محتوای پنل کناری را انتخاب و آن را در فایل خود قرار دهید. این افزونه برای محققین و دانش‌آموزان بسیاری کاربردی است.

تولید ارقام تصادفی

اکسل 2013 به بعد، اکسل آنلاین

افزونه Random Generator مثل Lorem Ipsum برای صفحه‌گسترده‌ها عمل می‌کند، اما به جای وارد کردن متنِ بی‌معنی، اعداد تصادفی در اکسل تولید می‌کند، بنابراین شما می‌توانید بدون نیاز به این‌که خودتان به صورت دستی داده‌ها را وارد کنید، یک صفحه‌گسترده نمونه بسازید. سلول‌هایی که می‌خواهید پر شوند را انتخاب کرده و از میان اعداد صحیح، اعداد حقیقی، تاریخ یا ورودی بولییِن یکی را برگزینید.

مترجم

وُرد 2013 به بعد، وُرد آنلاین، وُرد آی‌پد

افزونه مترجم آفیس همان کاری را می‌کند که از آن توقع می‌رود. این افزونه بخش انتخابی متن را به زبانی دیگر ترجمه می‌کند. افزونه مترجم با 39 زبان کار می‌کند.

جستجوی وب

پاورپوینت 2013 به بعد، وُرد 2013 به بعد، اکسل 2013 به بعد، اکسل آنلاین

لازم نیست برای جستجوی یک موضوع برنامه آفیس را ترک کنید. با افزونه Search the Web می‌توانید مستقیما در داخل اپ آفیس از طریق گوگل جستجو کنید. پانل add-in را باز کرده و عبارت جستجو را تایپ کنید. کلیک بر روی یکی از نتایجِ جستجو، یک صفحه مرورگر با پیچ مرتبط با جستجوی‌تان باز می‌کند.

People Graph (نمودار مردمی)

اکسل 2013 به بعد، اکسل آنلاین، اکسل آی‌پد‌

اگر با داده‌هایی مثل بررسی مشتریان، رای‌گیری و دیگر آمارهای مردمی کار می‌کنید، افزونه People Graph می‌تواند در تبدیل آن داده‌ها به نمودارهای جالب به کمک‌تان بیاید. کافی است داده‌ها را انتخاب کرده و سپس نوع نمودار، تم و اَشکال را برگزینید و یک گرافیک مفهومی ساده تحویل بگیرید.

افزونه‌های بسیاری در Office Store وجود دارد. شما براحتی می‌توانید افزونه مورد نظرتان را جستجو و نصب کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟