چرا باید بعد از به‌روزرسانی نوامبرِ ویندوز 10؛ برنامه Disk Cleanup را اجرا کنیم؟
مایکروسافت این ماه یک به‌روزرسانی عمده برای ویندوز 10 عرضه کرد. اگر این به‌روزرسانی را انجام داده‌اید؛ حتما برنامه Disk Cleanup را اجرا کنید تا بیش از 20 گیگابایت فضا بر روی هارد درایوتان آزاد شود.

آن‌هایی که قبلا به‌روزرسان ویندوز را نصب کرده‌اند، احتمالا متوجه شده‌اند که در حین اجرای Disk Cleanup (پاکسازی دیسک)، به راحتی می‌توان 20 گیگابایت فضا را آزاد کرد. برای انجام این کار ابزار Disk Cleanup را اجرا کنید و پس از اسکن اولیه، بر روی Clean up system files کلیک کنید. بعد از اسکن ثانویه باید گزینه‌ای با عنوان Previous Windows installation مشاهده کنید. پس از انجام اسکن ممکن است این گزینه بصورت پیش‌فرض انتخاب نشده باشد اما حاوی حجم بسیار بالایی از اطلاعات است. می‌توانید با خیال راحت آن را پاک کرده و کلی فضا آزاد کنید.

البته اگر بخواهید دوباره به نسخه قبلی ویندوز بازگردید، این فایل‌ها نیاز خواهند بود؛ بنابراین اگر مطمئن نیستید که پس از به‌روزرسانی نوامبر همه چیز به خوبی کار خواهد کرد، بد نیست تا برای مدتی این فایل‌ها را نگه دارید و بعد از اینکه از صحت کارکرد صحیح همه‌چیز مطمئن شدید آن‌ها را پاک کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟