حواستان را جمع کنید قلم سامسونگ Note 5 را برعکس جا نزنید!
پن‌گیت (Pen Gate) را به یاد می‌آورید؟ اگر با این کلمه آشنا نیستید؛ باید یادآوری کنم که چند ماه پیش در دنیای فناوری سر و صدای بسیار زیادی به پا کرد: زمانی‌که اعلام شد اگر قلم گوشی سامسونگ گلکسی Note 5 یعنی S-Pen را برعکس جا بزنید این ویژگی خاص بطور کامل آسیب می‌بیند و گوشی دیگر قادر نخواهد بود تا قلم را به درستی شناسایی کند و متوجه نمی‌شود که چه زمانی داخل گوشی قرار گرفته و چه زمانی برداشته شده است. به این ترتیب شاید یکی از جذابیت‌های عمده این گوشی سامسونگ از کار بیافتد.

بالاخره شاهد هستیم که سامسونگ به نوعی در پی حل این مشکل برآمده است. یکی از کاربران معروف یوتیوب بنام «جی ویلیامز» اخیرا یک عدد گوشی گلکسی Note 5 خرید و با باز کردن بسته نشان داد که سامسونگ برای این‌که به کاربران در این مورد اخظار دهد و از آن‌‌ها بخواهد که در استفاده از S-Pen دقت کنند برچسب هشداری بر روی صفحه گوشی چسبانده است.

البته پیش از این در کتابچه راهنمای این گوشی هشدار داده شده بود ولی موضوع این است که کسی این کتابچه‌ها را نمی‌خواند.

شاید خیلی بعید به‌نظر برسد که کسی نتواند تشخیص دهد قلم را از کدام سو وارد گوشی کند ولی فرض کنید که در تاریکی شب در حالی‌که در حال راه رفتن هستید سعی دارید تا قلم را داخل جای خود کنار گوشی قرار دهید. در همین حالت دست فرزندتان را هم گرفته‌اید. شاید در حال بازی با گوشی هم باشید؛ اگر تمام این احتمالات را در نظر بگیریم امکان اشتباه کردن و آسیب رساندن به گوشی خیلی زیاد است (شاید یکی از دلایل این مشکل آن است که حتی اگر سعی داشته باشید قلم را برعکس جا بزنید این کار به راحتی انجام می‌شود).

سامسونگ اگر بخواهد می‌تواند به سادگی این مشکل را حل کند. البته مطمئنا با ورود Note 6 به بازار این مشکل به خودی خود حل شده است. باید قبول کرد که چسباندن یک  برچسب بر روی گوشی راه حل منطقی رفع این نقیصه نیست. اما به هر حال حداقل خریدار می‌فهمد که ممکن است به گوشی آسیب برساند.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: