اگر ظرافت و زیبایی می‎خواهید باید عواقب آن را نیز بپذیرید
غیرمنتظره: تعمیر سرفیس بوک دردسری بزرگ است
سرفیس بوک مایکروسافت یکی از خوش ساخت‎ترین و زیباترین لپ‎تاپ‎هایی است که بعد از مدت‌ها ساخته شده است، اما این ظاهر زیبا (صرف نظر از قیمت) مشکلاتی را هم در پی خواهد داشت. تقريبا غیر ممکن است که خودتان بتوانيد آن را تعمیر کنید.

سرفیس بوک در آزمايش قابلیت تعمیر iFixit امتیاز فاجعه بار 1 از 10 را کسب کرده است. در مقام مقايسه، این رتبه با تمام لپ‎تاپ‎های حال حاضر اپل یکسان است. در حقيقت iFixit طراحی داخلی سرفیس بوک را بسیار شبیه به اپل می‎داند. تعمیر این لپ‎تاپ از سرفیس پرو 4 که امتیاز 2 از 10 را بدست آورده نیز کمی‎ مشکل‎تر است.

به نظر می‎رسد اصلی‎ترین مشکل، چسب کاری و لحیم کاری انجام گرفته روی اکثر قطعات و مدارات باشد. همین امر باعث شده تا تیم iFixit دائما مجبور باشند به منظور نرم کردن چسب‎ها قطعات را گرم کنند. همچنین مشخص شد که بیشتر تجهيزات در پشت مداراتشان نصب شده‎اند، به همین دلیل شما مجبورید برای دسترسی به یک قطعه کوچک تمام تراشه نصب شده را از جای خود خارج کنید. از طرف دیگر، شما برای تعویض SSD و باتری نیز باید مقدار زیادی چسب را از سر راه جدا کنید.

با وجودی که این لپتاپ به لطف قابل تعویض بودن اجزای اصلی خود تا حدودی قابل ارتقاء است، اما جا دادن یک کامپیوتر کامل در فضایی به این کوچکی و ظرافت کار چندان راحتی نیست.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟