گوگل: لطفا کودکان خود را جلوی خودران‌های ما بیندازید!
گوگل می‌گوید ماشین خودرانش طوری برنامه‌ریزی شده‌اند تا در مواجهه با کودکان عکس‌العملی متفاوت داشته باشد. اکنون، این خودروها در حال پشت سر گذاشتن تست‌های نهایی خود هستند و گوگل از والدین دعوت می‌کند فرزندان‌شان را در جلوی این خودروها ببرند تا هم بچه‌ها به دیدن این تیپ اتومبیل‌ها عادت کنند و هم کارشناسان بتوانند الگوریتم‌های شناسایی کودکان توسط خودران را محک بزنند.

اگر در آینده‌ای نزدیک در پیاده‌روهای خیابان‌های اصلی شهرتان قدم می‌زدید، لازم نیست خیلی از اتومبیل‌های خودران گوگل بترسید. با آن‌که با دیدن یک ماشین خودران دل آدم یک‌جورهایی می‌ریزد (حتی اگر یک ماشین بانمک باشد)، اما گوگل گفته که آن‌ها حداقل طوری برنامه‌ریزی شده‌اند تا در مواجهه با بچه‌ها متفاوت عمل کنند و احتیاط به مراتب بیشتری داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: چرا باید خودران‌ها برای کشتن برنامه‫ریزی شوند؟

اروپا و امریکا دارد به تعطیلات کریسمس نزدیک می‌شود، تیم سازنده ماشین خودران گوگل از والدین خواسته تا کوچولوهای خود را جلوی اتومبیل‌های پارک شده راه ببرند تا سنسورها و نرم‌افزارهای آن‌ها تجربه بیشتری از تشخیص کودکان با اندازه و شکل‌های مختلف در لباس‌های متفاوت پیدا کنند. این طرح به صورت آزمایشی در روزهای هالووین اجرا شده اما گفته می‌شود در کریسمس هم ادامه خواهد داشت. این ایده‌ی بسیار خوبی است چرا که ماشین‌های گوگل با همه بانکمی‌شان هنوز هم کمی ترسناک‌اند، مخصوصا که هنوز با دوچرخه‌سواران خوب تا نمی‌کنند.

از سوی دیگر کودکان از همان سال‌های ابتدایی باید به دیدن این نوع خودروان در خیبان‌ها عادت کنند و آن‌ها را موجودی فضایی یا عجیب و غریب نامتعارف به شمار نیاورند و ترسی ازشان نداشته باشند. طراحان خودروهای خودران با الگوریتم‌های بسیار پیچیده‌ای در عمل مواجه هستند و به همین خاطر نیاز دارند تجربه‌هایی عملی از کار داشته باشند. با وجودی که گوگل و دیگر شرکت‌های خودران‌ساز انواع اطمینان‌ها و گواهی‌های اعتمادپذیری را به سازمان‌های مربوطه و همین‌طور کاربران و مردم عادی دادند اما هنوز نگرانی‌های زیادی درباره این خودروها در میان مردم وجود دارد. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال