سه ترفند کوچک برای چلاندن بیشتر باتری دستگاه‌های آندرویدی
راه‌های بسیاری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا طول عمر باتری آندروید را افزایش دهید، اما حتی بعضی تغییرات و دستکاری‌های کوچک هم می‌توانند موثر باشند. در این مقاله به سه نکته کوچک برای چلاندن باتری بیشتر از دستگاه‌تان اشاره می‌کنیم.

1. اپ Black Screen of Life نصب کنید: این یک اپ آندرویدی است که به شما امکان می‌دهد تا با صفحه خاموش به موزیک ویدئوها "گوش" دهید. هر ویدئویی را در هر اپی که می‌خواهید باز کنید، سپس جلوی حس‌گر مجاورت تلفن‌تان را بگیرید، مثلا تلفن را برعکس رو میز قرار دهید یا توی جیب‌تان بگذارید و باقی کار را به BSoL بسپارید. (حس‌گر مجاورت معمولا نزدیک خروجی گوشی قرار دارد).

اپ بطور خودکار صفحه را خاموش کرده اما صدا را پخش می‌کند. اگر مشکلی با اپ دارید مطمئن شوید که جلوی حس‌گرِ درست را گرفته‌اید. اگر هنوز مشکل پابرجاست از تنظیمات اپ Compatibility Mode را فعال کنید.

دو حقه بعدی فقط شامل حال دستگاه‌های با نمایشگر AMOLED می‌شود. یک صفحه نمایش AMOLED برای نمایش پیکسل‌های سیاه به نور احتیاج ندارد. به این معنا که پیکسل‌های سیاه را خاموش می‌کند. بنابراین هر تغییری که نمایشگر را مجبور کند تا رنگ سیاه را نمایش دهد منجر به صرفه‌جویی و ذخیره باتری می‌شود.

2. از Blackle به جای گوگل استفاده کنید:  Blackle یک نسخه گوگل با تم سیاه است. البته فاقد گزینه‌های جستجو پیشرفته و ابزارهای پالایش جستجو است اما جستجوهای پایه را بخوبی انجام می‌دهد.

3. کاغذ دیواری دستگاه‌تان را یکدست سیاه کنید: این کار نه تنها در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌کند بلکه از screen burn یا سوختن صفحه نیز جلوگیری می‌کند (باقی مانند دائمی حاله‌ای از تصویر بر روی نمایشگرهای AMOLED).

به خاطر داشته باشید که تنها سیاه خالص به عنوان یک شیوه در صرفه‌جویی باتری عمل می‌کند. کاغذ دیواری‌های تیره کار نخواهند کرد، چرا که پیکسل‌ها باز هم نیاز به روشن شدن خواهند داشت.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

پشتیبانی توسط ایران دروپال