10 اپلیکیشن برتر
بهترین نرم‌افزارهای آندروید برای پشتیبان‌گیری اطلاعات
حتما پیش آمده که بخواهید از اطلاعات و محتویات موبایل یا تبلت‌تان پشتیبان تهیه کنید و با یک جستجوی ساده به صدها گزینه و شیوه برای پشتیبان‌گیری برخورده باشید. انتخاب از میان این‌همه گزینه خیلی مشکل و گیج‌کننده است، به همین خاطر ما در این مقاله 10 تا از محبوب‌ترین، قدرتمندترین و ساده‌ترین ایزارهای پشتیبان‌گیری آندروید را به شما معرفی می‌کنیم.

shabake-mag.jpg

1. App Backup & Restore

لیست را با App Backup & Restore شروع می‌کنیم. اگر بدنبال راهی آسان برای پشتیبان‌گیری از اپ‌ها هستید که بتوانید بعدا مجدد نصب‌شان کنید، این اپ کارتان را راه می‌اندازد. رابط کاربری و نحوه کلی کار با Titanium Backup مشابه است و به شما امکان می‌دهد تا از اپ‌های انتخابی، بر روی کارت SD پشتیبان بگیرید. البته این کار فقط از فایل‌های APK پشتیبان می‌گیرد و از هیچ‌کدام از app data (داده‌های اپ) پشتیبان نمی‌گیرد.

دانلود از گوگل پلی

2. Super Backup

سوپر بک‌آپ یک ابزار مفید پشتیبان‌گیر دیگر برای افرادی‌ است که به دنبال یک راهکار سریع و آسان هستند. این اپ به شما امکان می‌دهد تا از اپ‌ها به شکل APK، لیست تماس و پیامک‌ها پشتیبان بگیرید. همچنین قادرید از میان فضای ذخیره‌سازی داخلی، ذخیره‌ساز خارجی (کارت microSD) و حتی گوگل درایو برای پشتیبان‌گیری انتخاب و استفاده کنید.

دانلود از گوگل پلی

3. Easy Backup & Restore

ایزی بک‌آپ هم مثل سوپر بک‌آپ طراحی شده تا راهکاری سریع برای پشتیبان‌گیری باشد. از این رو شما می‌توانید همه جور داده‌ای از جمله پیامک. لیست تماس، بوک‌مارک‌ها، تاریخچه تماس‌ها و غیره را پشتیبان‌گیری کنید. این اپ هم امکان پشتیبان‌گیری بر روی کارت SD، گوگل درایو، وان‌درایو، دراپ‌باکس و خیلی گزینه‌های دیگر را دارد.

دانلود از گوگل پلی

4. Titanium Backup

اگر دستگاه‌تان روت شده، تیتانیوم بک‌آپ نیاز به توضیح بیشتر ندارند. این اپ یکی از بهترین ابزارهای پشتیبان‌گیری موجود است، البته برای این‌که بتوانید از تمام قابلیت‌های آن بهره ببرید نیاز به دسترسی روت دارید. با تیتانیوم بک‌آپ شما می‌توانید به آسانی از اپ‌ها و داده‌های اپ‌ها پشتیبان‌گیری کنید. یک اپ کارآمد و محبوب برای دستگاه‌های روت شده.

دانلود از گوگل پلی

5. My Backup

مای بک‌آپ یک گزینه محبوب دیگر است و برخلاف تیتانیوم بک‌آپ برای استفاده از بیشتر قابلیت‌های آن نیازی به دسترسی روت نیست. در حقیقت این اپ لیستی فراگیر از تمام جوانب پشتیبان‌گیری ارائه می‌کند و به معنی واقعی کلمه از کل دستگاه‌تان پشتیبان می‌گیرد. اگر دسترسی روت دارید این اپ همچنین امکان پشتیبان‌گیری از app data (داده‌های اپ) را هم در اختیار شما می‌گذارد. یک راهکار همه فن حریف.

دانلود از گوگل پلی

6. Helium – App Sync and Backup

هلیوم در مقایسه با دیگر اپ‌های این لیست خیلی تازه‌وارد است، اما این اپ ساخت توسعه دهنده معروف، Koush است. این اپ امکان پشتیبان‌گیری از تمام اپ‌ها و محتویات را بر روی دستگاه‌های روت شده و روت نشده در اختیار شما می‌گذارد. یکی از مزایای دیگر هلیوم این است که می‌توانید مستقیما از طریق کامپیوتر پشتیبا‌ن‌گیری و بازیابی کنید.

دانلود از گوگل پلی

7. G Cloud Backup

جی کلاود بک‌آپ یک ابزار پشتیبان‌گیری ا‌ست که بیشتر تمرکز خود را بر روی ذخیره‌سازی ابری گذاشته و حتی با ابزار پشتیبان‌گیری خودکاری همراه است که به شما اطمینان می‌دهد که اطلاعات و محتویات دستگاه شما همیشه پشتیبان‌گیری شده و در صورت نیاز آماده بازیابی است. یک گزینه ساده اما قدرتمند.

دانلود از گوگل پلی

8. CM Backup -Restore,Cloud,Photo

سی‌ام بک‌آپ هم مثل جی کلاود تاکید خود را بر روی پشتیبان‌گیری ابری گذاشته است. این اپ توسط بچه‌های Cheetah Mobile به ساخته شده که احتمالا از قبل با دیگر اپ‌های‌شان آشنایی دارید. این هم یک راهکار ساده و قدرتمند دیگر برای پشتیبان‌گیری ابری است.

دانلود از گوگل پلی

9. Google Photos

البته اگر فقط به دنبال راهی برای پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و ویدووهای‌تان هستید اپ‌های بهتری از گوگل فوتوز هم وجود دارد. آخرین اپ گوگل راهی قدرتمند برای پشتیبان‌گیری خودکار از عکس‌ها و ویدئوهایتان در اختیار شما می‌گذارد. این اپ بصورت خودکار تمام دستگاه‌های گوگلی شما را باهم همگاه کرده و اطمینان حاصل می‌کند که تمام عکس‌ها و ویدووهای‌تان همیشه در دسترس‌اند.

دانلود از گوگل پلی

10. Google Drive

حالا نوبت گوگل درایو است. البته ممکن است شبیه یک ابزار پشتیبان‌گیری به نظر نرسد اما در واقع هست. مخصوصا اگر آن را به همراه یک اپ مدیریت فایل مورد استفاده قرار دهید. در حقیقت بسیاری از اپ‌ها از گوگل درایو به عنوان یکی از محل‌های ذخیره‌سازی پشتیبان‌ها استفاده می‌کنند. از این رو پشتیبان‌گیری از داده‌ها، عکس‌ها و حتی فایل‌های APK بر روی گوگل درایو یکی از بهترین گزینه‌های موجود است.

دانلود از گوگل پلی

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟