مقايسه Gear S2 سامسونگ با Apple Watch اپل
تنها ساعت هوشمندی که ارزش بستن به مچ دست را دارد
به نظر می‎رسد از بین تمام ساعت‎های هوشمند حال حاضر موجود در بازار، تنها Gear S2 سامسونگ باشد که ارزش استفاده کردن دارد و کار با آن از تمام ساعت‎های هوشمند دیگر راحت‎تر است. کار با Gear S2 از خیلی از جهات از جمله قاب چرخان، دکمه‎ها و سیستم‌عامل Tizen نسبت به Apple Watch بهتر است.

برنامه‎های مفید و کارآمدی در Gear S2 گنجانده شده است که می‌توان از جمله آنها به برنامه‎های اطلاع رسان، آب و هوا، یادآور تقویم، کنترل موزیک و یک گام شمار اشاره کرد. تنها کافی است لبه قاب این ساعت را به راست یا چپ بچرخانيد تا تمام این برنامه‎ها را در دسترس داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: 10 چیزی که درباره Samsung Gear S2 نمی‌دانستیم

برای به دست آوردن جزئیات بیشتر در مورد اطلاعرسانها یا اطلاعات در مورد یک برنامه، تنها کافی است به راحتی روی صفحه مربوطه تقه بزنید و با چرخاندن رویه قاب ساعت به بالا و پایین بین محتوای صفحه اسکرول کنید. این کار را می‎توان در هر دو جهت افقی و عمودی انجام داد. اما از تاج گردان Apple Watch تنها می‎توان برای اسکرول کردن عمودی استفاده کرد.

برای دسترسی به صفحه نگاه سریع در Apple Watch شما اول باید صفحه را به بالا بکشید تا به منوی نگاه اجمالی دسترسی پیدا کنید و بعد از آن می‎توانید با کشیدن صفحه به چپ یا راست به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی داشته باشید، که نسبت به Gear S2 نیاز به طی کردن یک مرحله اضافی دارد.

وقتی از Apple Watch استفاده می‎کنید، متوجه خواهید شد که بالا کشیدن صفحه برای دسترسی به منوی نگاه اجمالی کمی‎ بد قلق است و در نتیجه به مرور زمان شما را وادار می‎کند که کمتر به سراغ این گزینه برويد. اما کار با قاب گردان Gear S2 کارآمدتر است.

کار با دکمه‎های Gear S2 هم بسیار راحت است. دکمه بالایی کار دکمه back معروف را انجام می‎دهد و شما را به آخرین صفحه‎ای که در آن بودید باز می‎گرداند، این کار برای مواقعی که شما می‎خواهید به عقب برگشته و برنامه دیگری را استفاده کنید مفید است. دکمه تاج Apple Watch شما را به صفحه نمایشگر ساعت هدایت می‎کند، و همین باعث می‎شود در صورتی که قصد داشته باشید از برنامه دیگری استفاده کنید مجبور باشید یک بار دیگر صفحه را بالا بکشید تا به منوی نگاه اجمالی دسترسی پیدا کنید.

دکمه پایین Gear S2 که همان دکمه home است وقتی کارتان با برنامه‎ها به پایان رسید، شما را به صفحه نمایشگر ساعت منتقل می‎کند. برای دسترسی سریع‎تر به یک برنامه با دوبار فشار دادن دکمه home می‎توانید برای آن میانبر تعریف کنید. زمانی که در صفحه نمایشگر ساعت هستید می‎توانید با فشار دادن دکمه home به بخش اصلی برنامه‎ها دسترسی داشته باشید. اما معمولا اگر از قبل برای برنامه‎های مورد علاقه خود میانبر تعریف کرده باشید به ندرت به این کار نیاز پیدا خواهید کرد.

کارایی این دکمه بسیار بیشتر از دکمه بزرگ بیضی شکل کنار Apple Watch است که تنها شما را به چرخ تماس هدایت می‎کند. متخصص بخش فناوری یاهو، دیوید پوگ معتقد است: « استفاده از چنین دکمه بزرگی تنها برای انجام یک کار نسبتا پیش پا افتاده کار بیهوده‎ای است.»
دو بار فشار دادن این دکمه بزرگ نیز Apple Pay را فعال می‎کند. همچنین شما نمی‎توانید نحوه عملکرد این دکمه را تغییر دهید.

و در نهایت، تفاوت بین سیستمعامل Android Wear و اپل مطرح است. کار با سیستم‌عامل Apple Watch به مراتب سخت‎تر از Gear S2 است و اگر یکی دو هفته‎ای از آن استفاده نکنید فراموش می‎کنید که چطور باید با آن کار کنید. یک خبر خوب برای کسانی که مایلند از Gear S2 استفاده کنند اما تلفن سامسونگ ندارند این است که این ساعت با تمام تلفن‎های آندروید نسخه 4.4 و بالاتر سازگار است، اما کاربران آی‎فون قادر به استفاده از آن نیستند. با قیمت در حدود 300 دلار، این ساعت تقریبا با اکثر ساعت‎های هوشمند آندرويدی مثل Moto 360 جدید موتورولا هم قیمت است.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز