با جستجوی گوگل از شلوغی فروشگاه‌ها مطلع شوید
انگار گوگل تعهد کرده که هر چند وقت یک‌بار یک قابلیت جدید رو کند. جستجوی گوگل حالا به قابلیتی مجهز شده که می‌تواند از زمان‌های شلوغی یک فروشگاه به شما خبر دهد.

گوگل راه جدیدی دارد تا به شما کمک می‌کند به شلوغی و ازدحام جمعیت نخورید. این شرکت قابلیت جدیدی در جستجوی گوگل معرفی کرد که شلوغ‌ترین ساعات کاری مشاغل و اماکن عمومی را به صورت ساعت به ساعت و در تمام روز‌های هفته در جستجوی گوگل نشان می‌دهد.

این قابلیت جدید همین حالا در کارت مشاغلِ فهرست شده در نتایج جستجو قابل مشاهده است. امید بر این است که این اطلاعات کاربران را از صف‌های طولانی دور کرده و به زمان‌هایی که یک فروشگاه خلوت‌تر است، سوق دهد.

این قابلیت توسط همان داده‌های مکانی آندرویدی ناشناس ساخته شده که گوگل برای تخمین میزان سنگین بودن ترافیک در جاده‌ها از آن بهره می‌برد، و مثل داده‌های ترافیکی، این هم فقط یک تخمین است. سیستم قادر نیست تا تعداد افراد حاضر در صف در یک فروشگاه را به شما بگویید، فقط تخمینی از افراد حاضر در فروشگاه در یک زمان مشخص به شما اطلاع داده می‌‌شود. این نتایج راه دیگری را پیش پای گوگل می‌گذارد تا از آندروید برای بهره‌گیری در قابلیت‌های جدید استفاده کند، که در عوض قابلیت‌های بیشتری برای کاربران آندروید به ارمغان می‌آورد. این ترفندی است که رقبای گوگل برای کپی کردن آن به مشقت خواهند افتاد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال