ایمیل‌هایی که خودبه‌خود پاک می‌شوند
این افزونه را روی کروم نصب کنید تا ایمیل‌های خود-مخرب بفرستید!
شما می‌توانید برای ارسال جی‌میل‌های خود-مخرب از افزونه کروم Dmail استفاده کنید. ایمیل‌های خود-مخرب یعنی بعد از یک ساعت معینی مثلاً یک ساعت یا ده ساعت براساس چیزی که برایشان تعریف شده است؛ خودبه‌خود پاک می‌شوند. بهترین استفاده از ایمیل‌های خود-مخرب برای ارسال اطلاعات حساس و رمزهای عبور است.

1606683296_1_0.gif

قابلیت Undo Send جی‌میل به کاربران سرویس ایمیل رایگان گوگل این امکان را می‌دهد که تا 30 ثانیه تغییر عقیده داده و قبل از خروج ایمیل از صندوق، از ارسال آن جلوگیری کنند. اما یک افزونه جدید کروم با نام Dmail به شما اجازه می‌دهد تا پیام‌هایی با زمان خود-مخرب ارسال کنید. یا این توانایی را داشته باشید تا پیام‌های‌تان را از راه دور پاک کنید.

اگر با دی‌میل ایمیل ارسال کنید، یک گزینه در اختیار دارید تا روی پیام‌تان، چه برای یک ساعت یا یک روز و یک هفته، زمان خود تخریبی تنظیم کنید. اما اگر تمایل به این کار ندارید، همچنین می‌توانید در هر زمان که مایلید با استفاده از دکمه Revoke Email که در ایمیل ارسالی ظاهر می‌شود، پیام را از صندوق گیرنده پاک کنید.

این سرویس در حالتی بهترین عملکرد را داراست که هم فرستنده و هم گیرنده، افزونه کروم دی‌میل را نصب دشته باشند؛ چرا که گیرنده قادر خواهد بود پیام شما را مستقیما درون خود جی‌میل مشاهده کند. اما اگر این افزونه را نداشته باشد یک لینک "مشاهده پیام" دریافت می‌کند که به او امکان می‌دهد تا ایمیل شما را از طریق یک web view یا نمایش وبی مشاهده کند. این کار یک قدم اضافی‌ است اما بدین معناست که این سرویس در هر شرایطی کار می‌کند و فرقی ندارد که گیرنده چه کسی باشد. بعد از این‌که زمان تعیین شده به پایان برسد یا این‌که به صورت دستی پیام را فسخ کنید، گیرنده پیغامی را مشاهده خواهد کرد مبنی بر این‌که آن ایمیل از بین رفته و دیگر وجود ندارد.

دی‌میل که توسط سازندگان سرویس بوکمارکینگ Delicious ساخته شده است، از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می‌کند و سیستمی در آن بکار رفته که به موجب آن پیام رمزگذاری شده و کلید رمزگشایی، هرگز به طور همزمان روی سرورهای جی‌میل یا دی‌میل قرار نمی‌گیرند. به این شکل، تنها فرستنده و گیرنده قادر به خواندن پیام هستند.

درحال حاضر افزونه کروم دی‌میل به شکل بتا و بدون نیاز به ثبت نام در دسترس است و هیچ محدودیتی برای ارسال و دریافت پیام ندارد. اما سازندگان قصد دارد تا به محض رسمی‌تر شدن آن، این سرویس را پولی کنند. آنها از شیوه فریمیوم استفاده خواهند کرد که در آن کاربر امکان استفاده رایگان از این سرویس را دارد اما محدودیت‌هایی روی آن قرار می‌گیرد. تا ماه آگوست نسخه iOS دی‌میل نیز در دسترس خواهد بود و کمی بعد از آن نسخه آندرویدی نیز عرضه خواهد شد، بنابراین شما قادر خواهید بود تا روی دستگاه‌های مبایلی هم به پیام‌های‌تان دسترسی داشته باشید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟