همراهان کوچک همیشه مزاحم
در حالت بدون استفاده نیز باعث حواس‌پرتی می‌شود!
در طول روز چقدر می‎توانید در برابر وسوسه رفتن به سراغ تلفن هوشمند خود مقاومت کنید؟ متاسفانه چه بخواهیم یا نه، شنیده شدن انواع و اقسام صداها و زنگ‎های هشداردهنده‎ای که از آن‌ها شنیده می‎شود حواس ما را به سمت این همراهان کوچک مزاحم جلب می‎کند.

1606683296_1_0.gif

محققان دانشگاه ایالتی فلوريدا دریافته‎اند که پیغام‎های هشداردهنده تلفن حتی اگر به سراغ آن هم نرویم با فکر به اینکه این صدای هشدار در مورد چه بوده است و باید چه عکس‌العملی در مقابل آن داشت، ذهن ما را درگیر می‎کنند. نتیجه این گزارش اعلام می‎کند: «اگر چه معمولا مدت زمان شنیده شدن صدای این پیغام‎ها کوتاه است، اما همین هم می‎تواند باعث پرت شدن حواس یا درگیری بی‎مورد ذهن شود، که نتیجه آن آسیب رساندن به عملکرد در وظایفی خواهد بود که ما مشغول انجام آن هستیم.»

عدم تمرکز

برای انجام این تحقیق، یک گروه از داوطلبین بدون اینکه از قبل به آنها گفته شده باشد در معرض انبوهی از این پیغام‎های اطلاع‌رسانی قرار گرفتند. نتیجه نشان داد آنهایی که در معرض این پیغام‎ها بوده‎اند بازده کمتری داشته و در کارشان بیشتر مرتکب اشتباه می‎شدند.

در حقيقت محققان پی بردند که دریافت تنها یک پیغام هشدار می‎تواند به همان اندازه برقراری تماس تلفنی یا ارسال پیامک حواس شما را پرت کند و همین امر می‎تواند در مواردی که مشغول انجام یک کار حساس (مثل رانندگی) هستید، پیامدهای بیشتری به همراه داشته باشد.

بنابراین اگر واقعا می‎خواهید تمام حواستان روی کاری که انجام می‎دهید متمرکز باشد، تنها نادیده گرفتن زنگ‎ها و علائم ساطع شده از موبایل کافی نیست و بهتر است همه آنها را خاموش کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟