Wi-Fi Sense
اشتراک‌گذاری رمزعبور وای‌فای در ویندوز 10
ویندوز 10 مایکروسافت با انبوهی قابلیت جدید در راه است. یکی از این امکانات قابلیت اشتراک‌گذاری رمز وای‌فای با دوستان اینترنتی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

1606683296_1_0.gif

اگر برای مدت قابل توجه‌ای از اینترنت استفاده کرده باشید، حتما تاکنون دریافته‌اید که رمزعبور شما هرگز کاملا امن نیست. با این همه هک‌ و نفوذهای امنیتی‌ای که اتفاق می‌افتد، هرگز نمی‌توانید مطمئن باشید که کد مخفی شما به راستی همیشه مخفی می‌ماند و حالا با قابلیت هدیه دادن رمزعبور به دوستان فیس‌بوکی که در ویندوز 10 مایکروسافت افزوده شده، رمزعبور شما بیش از پیش ناامن خواهد شد.

قابیلت Wi-Fi Sense مایکروسافت، که همین حالا هم روی Windows Phone فعال است و در آینده با عرضه ویندوز 10 روی آن نسخه هم وجود خواهد داشت، با این هدف ایجاد شده که اشتراک‌گذاری اتصال اینترنت شما با دوستان را آسان کند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از رمزعبور شما، بدون دردسر از اتصال وای‌فای‌تان استفاده کنند.

رمزعبور به خودی خود کدگذاری شده است و به محض اخذ اجازه از شما به اشتراک گذاشته می‌شود. افرادی که امکان استفاده از آن را دارند شامل فهرست تماس‌های Outlook، فهرست تماس‌های اسکایپ و حتی دوستان فیس‌بوکی شما می‌شود.

این ایده بدین شکل است که اگر شما در منزل یکی از دوستان خود هستید و هردو Wi-Fi Sense دارید، بدون آن‌که نیاز باشد رمزعبور او را بپرسید به شبکه وی متصل شوید. در حالت ایده‌آل، چنین سیستمی شما را از استفاده از اینترنت بی‌سیم موبایل‌تان خلاص می‌کند و در نتیجه چند تومانی برای‌تان صرفه‌جویی می‌کند.

البته احتمالا تعداد زیادی آدم در فهرست تماس ایمیل و فیس‌بوک شما هست که نمی‌خواهید تا با شبکه شما اینترنتگردی کنند. اینجا است که احتمال دردسر پا به میان می‌گذارد. جای تعجب نیست که صفحه پرسش و پاسخ Wi-Fi Sense مایکروسافت پُر است از اخطارهایی در مورد اتصال به هات‌اسپات‌های نا‌آشنا و همچنین خطرات اشتراک اتصال اینترنت با افرادی که به آن‌ها اعتماد کامل ندارید.

در این اسناد همچنین آمده که شما نمی‌توانید افرادی که می‌خواهید اتصال اینترنت‌تان را با آن‌ها به اشتراک بگذارید از داخل فهرست تماس‌ها گلچین و انتخاب کنید. در عوض شما فقط می‌توانید این فهرست را فعال و غیر فعال کنید، مثلا همه افراد فهرست اسکایپ دسترسی داشته باشند و فهرست دوستان فیس‌بوکی‌تان دسترسی نداشته باشند. بنابراین اگر قطعا به تمام افرادی که در فیس‌بوک، اسکایپ یا Outlook می‌شناسید اعتماد ندارید، احتمالا بهتر است تا از استفاده از این قابلیت صرف نظر کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟