مودم روتر ADSL2+ با ۴ درگاه اترنت
نگاهی به مودم روتر دی‌لینک DSL-124
هنوز بسیاری از کاربران طرفدار روترهای N300 هستند و آن‌ها را ساده‌ترین دستگاه برای راه‌اندازی یک شبکه بی‌سیم خانگی می‌دانند. اگر این روترها یک مودم ADSL2+ توکار داشته باشند، ایده‌آل‌ترین خرید برای کاربران خانگی و آپارتمان‌نشین می‌شوند. مودم روتر دی‌لینک DSL-124 چنین مشخصاتی دارد.

shabake-mag.jpg

مودم روتر دی‌لینک DSL-124 دارای استاندارد ADSL2+ با پشتیبانی از حداکثر سرعت دانلود ۲۴ مگابیت است و روی وای‌فای به استاندارد 802.11n مجهز شده که در باندهای فرکانسی محدوده ۲.۴ گیگاهرتز حداکثر سرعت ۳۰۰ مگابیت را پوشش می‌دهد. مزیت بزرگ این مودم روتر، بهره‌گیری از ۴ درگاه شبکه اترنت 100 مگابیتی است که کاربران را از خرید یک سوییچ خانگی برای اتصال دستگاه‌ها با کابل شبکه به مودم روتر بی‌نیاز می‌کند. از لحاظ امنیتی از استانداردهای رمزنگاری وای‌فای WEP و WPA/WPA2 استفاده می‌کند و ابزارهای دیواره آتش SPI یا فیلترینگ ترافیک شبکه نیز در دسترس هستند.

همچنین این مودم روتر به سرویس QoS برای بهبود ترافیک شبکه مجهز شده و کلیدهای پاور، WPS و ریست برای استفاده کاربران تعبیه شده است. این دستگاه با دارا بودن دو آنتن خارجی، قدرت آنتن‌دهی و محدوده پوشش‌دهی شبکه بی‌سیم را افزایش می‌دهد و باعث اطمینان اتصال کاربران به وای‌فای و اینترنت می‌شود. نصب و راه‌اندازی این دستگاه بسیار ساده و درگاه RJ11 پشت مودم برای اتصال خط تلفن و اشتراک‌گذاری اینترنت ADSL2/2+ است.  محصول معرفی شده با گارانتی سه ساله شرکت ایزی در بازار ایران به فروش می‌رسند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟