ثبت‌اختراعی که هیجان‌انگیز است
09/02/1396 - 15:03
آیفون‌های بعدی اپل با روترهای بی‌سیم شارژ می‌شوند
شایعه‌های زیادی درباره شارژ بی‌سیم آیفون ۸ و حتا آیفون‌های بعدی اپل به گوش می‌رسد. در جدیدترین مورد از این شایعه‌ها؛ ظاهرا اپل ثبت‌اختراعی دارد که نشان از شارژ بی‌سیم دستگاه‌هایش با روترهای بی‌سیم دارد.

1606683296_1_0.gif

شکی نیست اپل به دنبال شارژ بی‌سیم است. از چند سال پیش، چندین ثبت‌اختراع در این مورد به ثبت رسانده است و بسیاری از کارشناسان و سایت‌های نزدیک به اپل می‌گویند در آیفون ۸ از شارژ بی‌سیم اپل رونمایی می‌شود. 

اما اخیرا این شرکت یک ثبت‌اختراع جدید به ثبت رسانده است که نشان می‌دهد آیفون و دیگر دستگاه‌های این شرکت از راه دور و با فاصله زیاد شارژ بی‌سیم می‌شوند. در این ثبت‌اختراع، سعی شده است انرژی مورد نیاز برای شارژ بی‌سیم آیفون از روترهای بی‌سیم گرفته شود. در واقع، انرژی روی امواج رادیویی منتشرشده از آنتن‌های روتر بی‌سیم منتقل و از سوی آیفون دریافت شود. 

در این ثبت‌اختراع از آنتن‌های دوقطبی و دو فرکانسی استفاده شده است که به معنای شارژ بی‌سیم از راه دورتر و بیش از حد معمول دستگاه‌های شارژ بی‌سیم رایج است. انتقال انرژی روی امواج رادیویی روترهای بی‌سیم ایده جدیدی نیست و چندین شرکت تا کنون سعی کردند این امر را تحقق ببخشند اما آیا آیفون می‌تواند اولین تلفن هوشمندی باشد که چنین فناوری را به‌کار می‌گیرد یا نه؛ باید منتظر آینده ماند. 

اپل شرکتی نیست که دنباله‌روی شرکت‌های دیگر در شارژ بی‌سیم باشد و به طبع دنبال ارایه فناوری و محصول خودش است. تصور کنید آیفون بتواند با روترهای بی‌سیم شارژ شود. در آن صورت شما از شر کابل و شارژر و حتا پدهای شارژ بی‌سیم خلاص می‌شوید و در خانه یا محل کار در حالی که دارید از آيفون استفاده می‌کنید، شارژش هم می‌کنید. به نظر می‌رسد یک فناوری هیجان‌انگیز باشد اما کدام نسل از آیفون‌های اپل به این فناوری مجهز می‌شود. نباید انتظار داشته باشیم که آیفون ۸ با روترهای بی‌سیم شارژ شود. چون این نسل از آیفون‌ها تا چند ماه دیگر عرضه می‌شوند و خیلی بعید است که اپل شارژ بی‌سیم بت روتر را به آیفون ۸ برساند. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟