مقایسه هزینه تولید اس 8 با آیفون 7 اپل
04/02/1396 - 10:20
هزینه تولید گلکسی اس 8 چقدر است؟
طبق گزارش سایت تحلیلی استتیستا (Statista)، تخمین هزینه تولید هر یک دستگاه گلکسی اس 8 سامسونگ برابر با 307.5 دلار است! این موضوع در حالی است که منبع مذکور عقیده دارد اپل برای تولید هر نسخه از آیفون 7 هزینه‌ای در حدود 224.8 دلار را صرف می‌کند! با سایت شبکه همراه باشید.

درست است که آیفون‌های اپل محصولات باکیفیت و فوق‌العاده‌ای هستند، اما هیچ فردی نمی‌تواند منکر این شود که آن‌ها قیمت بیش از اندازه گرانی دارند. حتی خود شرکت اپل هم از این موضوع آگاه است و به آن اعتراف می‌کند، اما با این حال آیفون‌هایش را با قیمت نجومی به بازار عرضه نموده و بازخورد خوبی را هم دریافت می‌نماید!

مطلب پیشنهادی

چرا گلکسی اس 8 سامسونگ از ال‌جی جی 6 بهتر است؟
گلکسی اس 8 یک گوشی اندرویدی بی‌رقیب!

در سمت مقابل سامسونگ هم پرچمداران سری گلکسی اس خود را با قیمت‌های نسبتا بالایی به بازار عرضه می‌نماید، اما با این حال قیمتی که سامسونگ برای پرچمدارانش در نظر می‌گیرد به مراتب از قیمتی که اپل برای آیفون‌ها انتخاب می‌کند، مقرون به صرفه‌تر و عادلانه‌تر است. به نظر می‌رسد که حالت مشابه برای دو گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ و آیفون 7 اپل هم صادق باشد!

طبق گزارشی که از سوی سایت تحلیلی استتیستا منتشر شده، اپل برای تولید هر دستگاه از آیفون‌هایش هزینه‌ای در حدود 224.8 دلار را صرف می‌کند. اما تخمین این شرکت نشان می‌دهد که سامسونگ برای تولید هر گلکسی اس 8 باید هزینه‌ای برابر با 307.5 دلار را صرف نماید. بنابراین طبق تخمین این منبع، هزینه تولید گلکسی اس 8 به مراتب از آیفون 7 اپل بیشتر است. روند مشابه برای آیفون 6 اس اپل و گلکسی اس 7 سامسونگ هم طی شده بود!

طبق نموداری که منبع تحلیلی استتیستا ارائه کرده است، هزینه تولید آیفون 6 اس اپل برابر با 187.9 دلار بوده است، حال آنکه سامسونگ برای تولید یک دستگاه گلکسی اس 7 باید هزینه‌ای در حدود 255.1 دلار را صرف می‌کرد. با توجه به اطلاعاتی که از سوی این منبع ارائه شده، می‌توان به این نتیجه رسید که افزایش قیمتی که سامسونگ برای گلکسی اس 8 در نظر گرفته قابل تایید و منطقی است.

جالب است بدانید که آقای تیم کوک (Tim Cook) به تحلیل‌هایی که در رابطه با مقایسه قیمت پرچمداران اندرویدی و آیفون‌های این شرکت ارائه می‌شود، علاقه‌ای ندارد! وی این تحلیل‌ها را دور از واقعیت می‌داند و مدعی است که تخمین‌های این چنین هیچ‌وقت نمی‌توانند به صورت دقیق کیفیت و هزینه تولید یک محصول را مشخص کنند.  نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟