خبری بد برای دارندگان آیفون‌های 32 بیتی اپل
23 فروردين 1396
آیفون‌های 32 بیتی به‌روزرسانی‌های بعدی iOS را دریافت نمی‌کنند!
طبق تازه‌ترین گزارشی که از سوی سایت فون‌آرنا منتشر شده، ظاهرا اپل قصد دارد که از انتشار به‌روزرسانی‌های جدید سیستم‌عامل iOS برای آن دسته از کاربرانی که از آیفون‌های 32 بیتی اپل استفاده می‌کنند؛ صرف‌نظر کند! این اولین باری است که شاهد اقدامی این چنینی از سوی اپل هستیم! با سایت شبکه همراه باشید.

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های آیفون‌های اپل مربوط به سیستم‌عامل یکپارچه و امن آن‌ها می‌شود. اپل همواره پشتیبانی بسیار عالی از آیفون‌ها داشته و بهروز‌رسانی‌های سیستم‌عامل iOS را تا حد امکان برای آیفون‌های قدیمی‌تر خود هم منتشر می‌کند. اما به نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد تغییر عمده‌ای در این زمینه باشیم و اپل از انتشار آپدیت‌های بعدی iOS برای آیفون‌های 32 بیتی خود صرف‌نظر کند!

مطلب پیشنهادی

آیفون 8 بسیار شبیه به کدام گوشی اندرویدی طراحی می‌شود؟
الگوبرداری اپل از سبک طراحی سامسونگ، ال‌جی و غیره

طبق گزارشی که از سوی سایت فون‌آرنا منتشر شده، اپل در اقدامی بی‌سابقه قصد دارد که آپدیت iOS 10.3.2 را فقط برای آیفون‌های 64 بیتی خود منتشر نماید. این موضوع به آن معنا است که آیفون 5 و آیفون 5 سی و همچنین نسخه‌های پیشین سری محصولات آیفون اپل هیچ‌وقت قادر به استفاده از iOS 10.3.2 نخواهند بود و نهایتا می‌توانند از iOS 10.3.1 بهره‎مند باشند. سایت فون‌آرنا اشاره می‌کند که این موضوع برای بسیاری از دارندگان آیفون‌های اپل یک خبری ناراحت کننده است (مطمئنا همینطور خواهد بود).

طبق اطلاعاتی که منبع مذکور ارائه کرده، عدم انتشار آپدیت iOS 10.3.2 برای آیفون‌های 32 بیتی منجر می‌شود تا چیزی در حدود 43.7 میلیون از کاربران سری محصولات آیفون قادر به استفاده از این آپدیت و به‌روز‌رسانی‌های بعدی سیستم‌عامل iOS نباشند. ظاهرا اپل هنوز در قبال این موضوع هیچ عکس‌العملی از خود نشان نداده و سکوت اختیار کرده است. البته بدون تردید این موضوع دیر یا زود باید اتفاق می‌افتاد. مسئله‌ای که جالب توجه است، مربوط به در نظر گرفتن آپدیت نه چندان بزرگ و اصلی iOS 10.3.2 برای پیاده‌سازی این استراتژی محسوب می‌شود!

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، شرکت اپل هنوز در قبال این موضوع اطلاعات دقیق و رسمی ارائه نکرده است اما با این حال موضوع کاملا روشن و قابل درک است. اگر از کاربران سری آیفون‌های 32 بیتی اپل هستید، بهتر است که دیگر منتظر آپدیت‌های بعدی سیستم‌عامل iOS نباشید!

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟