عینک اپل شاید ۲۰۱۸ بیاید
15/01/1396 - 10:48
به این زودی‌ها منتظر گجت واقعیت افزوده اپل نباشید
طبق تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، اپل به این زودی‌ها از عینک واقعیت افزوده (Augmented Reality) خود رونمایی نمی‌کند. ظاهرا عرضه این گجت در بهترین شرایط ممکن سال آینده صورت می‌پذیرد! با سایت شبکه همراه باشید تا مروری بر جزئیات گزارش‌های اخیر مرتبط با این زمینه داشته باشیم.

طی چند وقت اخیر شایعات و خبرهای زیادی در رابطه با گجت پوشیدنی مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده اپل که احتمالا یک عینک است، شنیدیم. آقای تیم کوک چند وقت پیش در یک مصاحبه به صورت رسمی تمایل خود مبتنی بر فعالیت در زمینه واقعیت افزوده را شرح داد و اشاره کرد که واقعیت افزوده پتانسیلی به بزرگی ایده ساخت اسمارتفون‌ها دارد! برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با صحبت‌های آقای کوک می‌توانید به مطالعه مقاله "تیم کوک: واقعیت افزوده ایده‌ای به بزرگی ایده اسمارت‌فون‌ها است!" بپردازید.

صحبت‌های آقای کوک سبب شد که شایعات مرتبط با عینک واقعیت افزوده اپل بیش از پیش تقویت شوند. اوایل ماه فوریه آقای رابرت اسکابل (Robert Scoble) به عنوان یکی از افراد فعال و شناخته شده در حوزه تکنولوژی مدعی شد که عقیده دارد اپل امسال و در کنار آیفون‌هایش جدیدش از عینک واقعیت افزوده خود هم رونمایی می‌کند! وی اشاره داشت که این موضوع با توجه به اقدامات پشت پرده اپل و همچنین اقداماتی همچون همکاری با شرکت کارل زایس (Carl Zeiss) کاملا مشهود است.

آقای اسکابل عقیده داشت که سال 2017 به دلیل مصادف بودن با دهمین سالگرد معرفی آیفون‌های اپل، بهترین زمان ممکن برای معرفی عینک واقعیت افزوده این شرکت است. اما متاسفانه گزارش‌های اخیر به دست آمده از موضوع متفاوتی خبر می‌دهند! ظاهرا نه تنها امسال شاهد رونمایی عینک واقعیت افزوده اپل نخواهیم بود، بلکه شاید برای معرفی آن باید چند سال دیگر هم صبر کنیم!

به گزارش فایننشال تایمز (Financial Times)، اپل بر روی پروژه طراحی عینک واقعیت افزوده اختصاصی خود فعالیت دارد و طی چند وقت اخیر شدت تمرکز خود بر روی این پروژه را افزایش داده است، اما این موضوع به آن معنا نیست که در سال جاری شاهد معرفی این گجت پوشیدنی باشیم! طبق گزارش فایننشال تایمز، علیرغم تلاش‌های زیاد اپل، در بهترین شرایط ممکن تا زمان معرفی عینک واقعیت افزوده این شرکت حداقل یک سال دیگر باقی مانده است! بنابراین اگر خوش‌بینانه به موضوع نگاه کنیم، ممکن سال 2018 شاهد معرفی عینک واقعیت افزوده اپل خواهیم بود. منبع مذکور اشاره می‌کند که حتی احتمال تاخیر بیشتر در معرفی این گجت هم وجود دارد.

گزارش‌های بلومبرگ (Bloomberg) هم در این راستا با فایننشال تایمز همخوانی دارد. طبق گزارشی که بلومبرگ در رابطه با توسعه عینک دیجیتال اپل منتشر کرده بود، گفته می‌شد که عینک واقعیت افزوده اپل در بهترین شرایط ممکن طی سال 2018 میلادی رونمایی می‌شود. در این ببین بسیاری از افراد عقیده دارند که اپل سعی دارد جنبه‌های خاصی از تکنولوژی واقعیت افزوده را در آیفون‌های سال 2017 خود پیاده‌سازی کند و به این صورت بازخورد آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

این امر سبب می‌شود تا اپل بتواند مسیر حرکتی خود را به شکل بهتری مشخص کند. مطمئنا بازخورد مثبت یا منفی تکنولوژی واقعیت افزوده در آیفون 8 می‌تواند اپل را برای ساخت هرچه بهتر عینک واقعیت افزوده اختصاصی آن راهنمایی کند. اپل سال گذشته پتنت‌های زیادی را هم به ثبت رسانده که برخی از آن‌ها به طور مستقیم با تکنولوژی واقعیت افزوده در ارتباط هستند، اما با این حال این موضوع نمی‌تواند دلیل قطعی مبنی بر به‌کار‌گیری این پتنت‌ها در محصولات آینده این شرکت باشد.

به طور کلی اگر تمام شایعات، خبرها و گزارش‌های فعلی را در کنار یکدیگر قرار دهیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که در سال جاری اپل از آیفونی رونمایی می‌کند که جنبه‌هایی از تکنولوژی واقعیت افزوده در آن به‌کاررفته است. در سال 2018 هم احتمالا شاهد رونمایی رسمی از عینک واقعیت افزوده اپل خواهیم بود. پیش‌بینی می‌کنیم که این گجت پوشیدنی در مقایسه با سایر محصولات فعلی و مشابه کاملا متفاوت باشد. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟ شانس رونمایی از عینک واقعیت افزوده اپل در سال 2017 را تا چه اندازه بالا می‌دانید؟

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟