نگاهی به نتایج و برندگان اسکار 2018
نودمین دوره جوایز آکادمی یا همان اسکار 2018 بامداددیروز (به وقت ایران) برگزار شد و فیلم شکل آب توانست جایزه بهترین فیلم سال را از آن خود کند. همچنین شکل آب با 4 جایزه (از 13 نامزدی) و دانکرک با 3 جایزه (از 8 نامزدی) بیشترین جوایز را کسب کرده‌اند.

پیش‌تر مطالب مختلفی راجع به اسکار 2018 در وب‌سایت شبکه قرار دادیم. در این مطلب نامزدها و برندگان هر بخش را معرفی کرده‌ایم.

بهترین بازیگر زن:

فرانسس مک‌‌دورماند در فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری Three Billbord outside Ebbing,Missouri

مارگو رابی در فیلم من تانیا هستم I, Tonya

مریل استریپ در فیلم پست The post

سالی هاوکیز در فیلم شکل آب The shape of water

سایریشا رونان در فیلم لیدی برد Lady bird

بهترین بازیگر مرد:

گری اولدمن در فیلم تاریک‌ترین لحظات (Darkest Hour)

تیموتی شلمی در فیلم مرا با نامت صدا کن Call Me By Your Name

دانیل دی‌لوئیس در فیلم رشته خیال Phantom Thread

دنیل کالویا  در فیلم برو بیرون Get Out

دنزل واشینگتن برای فیلم رومن جی. ایزرئیل Roman J. Israel, Esq

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

الیسون جنی در فیلم من تونیا هستم I, Tonya

مری جی. بلایژ در فیلم گل‌گرفته Mudbound

لسلی منویل در فیلم رشته خیال Phantom Thread

لاری میت کالف در فیلم لیدی برد Lady Bird

اکتاویا اسپنسر در فیلم شکل آب The Shape of Water

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

سم راکول برای فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری Three Billbord outside Ebbing,Missouri

ویلم دفو برای فیلم پروژه فلوریدا The Florida Project

وودی هارلسون برای فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری Three Billbord outside Ebbing,Missouri

ریچارد جنکینز برای فیلم شکل آب The Shape of Water

کریستوفر پلامر برای فیلم تمام پول‌های جهان All the Money in the World

بهترین موسیقی متن:

الکساندر دسپلا برای فیلم شکل آب The Shape of Water

هانس زیمر برای فیلم دانکرک Dunkirk

جانی گرینوود برای فیلم رشته خیال Phantom Thread

جان ویلیامز برای فیلم جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi

کارتر برول برای فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری Three Billbord outside Ebbing,Missouri

بهترین ترانه:

«مرا به یاد بیاور» در فیلم کوکو Coco

«راز عشق» در فیلم مرا با نامت صدا کن Call Me By Your Name

«این منم» در فیلم برترین شومن The Greatest Showman

«برای چیزی برخیز» در فیلم مارشال Marshall

«رودخانه مقدس» در فیلم گل‌گرفته Mudbound

بهترین صداگذاری:

دانکرک Dunkirk

بیبی راننده Baby Driver

بلید رانر ۲۰۴۹ Blade Runner 2049   

شکل آب The Shape of Water

جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi

بهترین تدوین صدا:

دانکرک Dunkirk

بیبی راننده Baby Driver

بلید رانر ۲۰۴۹   Blade Runner

شکل آب The Shape of Water

جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi

بهترین مستند:

ایکاروس Icarus

آباکوس: به اندازه کافی کوچک برای زندانی‌شدن Abacus: Small Enough to Jail

چهره‌ها، روستاها Faces Places

آخرین مرد در آلِپو Last Men in Aleppo

جزیره مستحکم Strong Island

بهترین مستند کوتاه:

بهشت راهبندانی در خیابان ۴۰۵ است Heaven Is a Traffic Jam on the 405

ادیث+ادی Edith+Eddie

هرو‌ی‌ین Heroin(e)

مهارت‌های چاقو Knife Skills

توقف ترافیک Traffic Stop

بهترین طراحی صحنه:

شکل آب The Shape of Water

دیو و دلبر Beauty and the Beast

بلید رانر ۲۰۴۹  Blade Runner 2049

تاریک‌ترین لحظات Darkest Hour

دانکرک Dunkirk

بهترین طراحی لباس:

رشته خیال Phantom Thread

دیو و دلبر Beauty and the Beast

تاریک‌ترین لحظات Darkest Hour

شکل آب The Shape of Water

ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul

بهترین گریم و آرایش مو:

تاریک‌ترین لحظات Darkest Hour

ویکتوریا و عبدل Victoria & Abdul

اعجوبه Wonder

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

مرا با نامت صدا کن Call Me By Your Name

هنرمند فاجعه The Disaster Artist

لوگان Logan

بازی مالی Molly's Game

گل‌گرفته Mudbound

بهترین فیلم‌نامه اورجینال:

برو بیرون Get Out

بیمار بزرگ The Big Sick

لیدی برد Lady Bird

شکل آب The Shpae of Water

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری Three Billbord outside Ebbing,Missouri

بهترین فیلم خارجی زبان:

یک زن شگفت‌انگیز از کشور شیلی

توهین از کشور لبنان

بی‌عشق از کشور روسیه

در جسم و روح از کشور مجارستان

مربع از کشور سوئد

بهترین فیلم کوتاه:

کودک خاموش The Silent Child

دکالب ابتدایی DeKalb Elementary

ساعت یازده The Eleven O'Clock

برادر زاده من اموت My Nephew Emmett

همه مردم/همه ما Watu Wote/All of Us

بهترین انیمیشن کوتاه:

بسکتبال عزیز Dear Basketball

مهمانی باغ Garden Party

لو Lou

فضای منفی Negative Space

شورش قافیه‌ها Revolting Rhymes

بهترین تدوین:

دانکرک Dunkirk

بیبی راننده Baby Driver

من تونیا هستم I, Tonya

شکل آب The Shape of Water

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری Three Billbord outside Ebbing,Missouri

بهترین فیلم‌برداری:

بلید رانر ۲۰۴۹  Blade Runner

تاریک‌ترین لحظات Darkest Hour

دانکرک Dunkirk

گل‌گرفته Mudbound

شکل آب The Shape of Water

بهترین جلوه‌های ویژه:

بلید رانر ۲۰۴۹  Blade Runner

نگهبانان کهکشان بخش ۲  Guardians of the Galaxy Vol. 2

کونگ: جزیره جمجمه Kong: Skull Island

جنگ ستارگان: آخرین جدای Star Wars: The Last Jedi

جنگ برای سیاره میمون‌ها War for the Planet of the Apes

بهترین انیمیشن:

کوکو Coco

بچه رئیس Boss Baby

نان‌آور Breadwinner

فردیناند Ferdinand

فینسنت دوست‌داشتنی Loving Vincent

بهترین کارگردانی:

گیرمو دل تورو برای فیلم شکل آب The Shape of Water

کریستوفر نولان برای فیلم دانکرک Dunkirk

جوردن پیل برای فیلم برو بیرون Get out

گرتا گرویگ برای فیلم لیدی برد Lady Bird

پل توماس اندرسن برای فیلم رشته خیال Phantom Thread

و سرانجام... بهترین فیلم:

شکل آب The Shape of Water

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری Three Billbord outside Ebbing,Missouri

مرا با نامت صدا کن Call Me By Your Name

تاریک‌ترین لحظات Darkest Hour

دانکرک Dunkirk

برو بیرون Get Out

لیدی برد Lady Bird

رشته خیال Phantom Thread

پست The Post

برچسب: