این کد جاوا اسکریپت 500 بایتی می‌تواند حرکت مکان نمای کاربر را پیش بینی کند
شما با جاوا اسکریپت کارهای خیلی جالبی می‎توانید انجام دهید و کدهای منبع باز موجود در این زمینه نیز کار را بسیار راحت‎تر می‎کند. Premonish یکی از جالب‎ترین کتابخانه‎های موجود در این زمینه است که تنها با 500 بایت کد جاوا اسکریپت ساخته شده است.

Premonish  یک کتابخانه جالب توجه جاوا اسکریپت است که تنها 500 باید کد در ساخت آن به کار گرفته شده است. شما با این افزونه می‎توانید موقعیت مکانی ماوس کاربر را شناسایی کرده و پیش بینی کنید قرار است به سمت کدام عنصر موجود در صفحه حرکت کند.

شاید در ظاهر انجام چنین کاری پیچیده به نظر برسد، اما دستیابی به چنین قابلیتی بسیار ساده است. توجه داشته باشید كه چنین امکانی فرصت‎های بسیاری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‎دهد تا افکت‎های جالب توجه‎ای مثل انیمیشن‎های حرکت ماوس یا افکت‎های صفحه بندی پویا را خلق کنند.

شما کار را با هدف قرار دادن یک عنصر در صفحه آغاز می‎کنید و مشخص می‎کنید وقتی کاربر به سمت این عنصر حرکت می‎کند ظاهر آن به چه شکلی باشد. تمام این محاسبات در پس زمینه و توسط کتابخانه Premonish انجام می‎شود، بنابراین نیازی نیست تا در مورد محاسبات ریاضی و منطق پشت آن نگران باشید. کاری که شما باید انجام دهید این است که این پیش بینی را بر اساس رفتار کاربر مدیریت کنید. همه اینها به جاوا اسکریپت منتقل می‎شود، بنابراین شما می‎توانید توابع اختصاصی خود برای اداره رفتار کاربر را بنويسید.

در اینجا نمونه‎ای از پیش نمایش فراخوانی Premonish آورده شده است:

premonish.onIntent(({el, confidence}) => {

  // el is the expected DOM element

  // confidence is a score from 0-1 on how confident we are in this prediction.

});

متد onIntent() در Premonish ساخته شده است و هر زمان که این کتابخانه متوجه حرکت کاربر به سمت یک عنصر شود فراخوانی می‎شود. همچنین شما می‎توانید از یک متد دیگر به نام onMouseMove() هم استفاده کنید که هر زمان که موقعیت مکان نما به مختصات خاصی برسد اجرا می‎شود. با این روش شما می‎توانید ببینید Premonish چگونه به طور شانسی هدف کاربر را محاسبه می‎کند.

شما می‎توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مخزن GitHub آن که شامل نمونه کدهای ساده برای شروع کار است مراجعه کنید. برای مشاهده نسخه دموی این کتابخانه نیز به این آدرس مراجعه کنید. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟