دانلود کنید
بهترین ابزارهای متن‌باز مناسب طراحان گرافیکی
در بعضی حوزه‌ها، نرم‌افزارهای متن‌باز چیره شده‌اند و جایی برای نرم‌افزارهای مبتنی بر حقوق انحصاری نگذاشته‌اند. در دنیای طراحی، راه انداختن یک کسب و کار فقط با استفاده از اپ‌های متن‌باز مشکل و شاید بتوان گفت غیر ممکن است. با این تفاسیر، اپ‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند تا طرح‌هایی حرفه‌ای خلق کنید. در این مقاله به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1606683296_1_0.gif

Draw

Draw یک ابزار متن‌باز فوق‌العاده است که به شما کمک می‌کند تا هرچیزی از یک اسکچ تا پلان‌های پیچیده را اجرا کنید. با این نرم‌افزار می‌توانید طرح‌های سفارشی، لوگو، نقاشی‌های تکنیکی، انیمیشن و خیلی چیزهای دیگر خلق کنید.

Inkscape

هر طراح وبی باید Inkscape را در جعبه ابزار خود داشته باشد. ویرایشگر وکتور پر از امکانات این نرم‌افزار، کاربر را قادر می‌سازد تا بی‌هیچ مشکلی روی path ها کار کند، بیت‌مپ رسم کنند و عملیات‌های پیچیده دیگر را انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

GIMP

برنامه دستکاری تصاویر GNU یا به اختصار GIMP، یک ابزار پیچیده برای ترکیب‌بندی تصویر، ویرایش عکس و تصنیف و تالیف تصویر است. اطلاعات بیشتر را از اینجا کسب کنید.

Soya 3D

Soya 3D یک موتور سه‌بعدی سطح بالا و شی محور برای پایتون است. این نرم‌افزار اساسا از blender2soya و blender2cal3d تشکیل شده است.

Kivio

Kivio یک اپلیکیشن آسان برای انجام فلوچارت است که از پس دیاگرام‌سازی هم به خوبی برمی‌آید. این نرم‌افزار به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا فلوچارت بسازند، نمودارها را سازمان‌دهی کنند و دیاگرام‌ها را شبکهبندی کنند. از اینجا می‌توانید اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

Xournal

Xournal یک اپلیکیشن متن‌باز است که می‌تواند برای رسم اسکچ، یادداشتبرداری و حتی ژورنال‌نویسی مورد استفاده قرار گیرد. اطلاعات بیشتر را از اینجا دریافت کنید.

Greenshot

Greenshot یک ابزار نرم‌افزاری سبک است که برای اسکرین‌شات گرفتن طراحی شده است. این نرم‌افزار به کاربر امکان می‌دهد تا به سرعت از تمام یا بخشی از صفحه عکس بگیرد. می‌توانید از اینجا Greenshot را دریافت کنید.

Pencil

Pencil یک نرم‌افزار نقاشی و انیمیشن است که به شما اجازه می‌دهد تا انیمیشن‌های دستی سنتی را با استفاده از وکتور و همچنین گرافیک‌های بیت‌مپ طراحی کنید. می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

FontForge

FontForge یک ویرایشگر کم حجم است که امکان خلق open-type، پست‌اسکریپ و true-type شخصی خودتان را به ارمغان می‌آورد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

Blender

Blender یک ابزار گرافیک سه‌بعدی کامپیوتری متن‌باز است که می‌تواند برای طراحی و ساخت اپلیکیشن‌های سه‌بعدی هم‌کنشی یا اینتراکتیو، افکت‌های بصری و فیلم‌های انیمه مورد استفاده قرار گیرد.

3D Slicer

3D Slicer یک بسته نرم‌افزاری جامع است که کاربر می‌تواند برای ساخت تصاویرِ اکتشافات و تصویرسازی علمی بکار گیرد.

OpenSCAD

OpenSCAD یک نرم‌افزار قدرتمند برای ساخت اشیاء 3D CAD است. این نرم‌افزار به طور خاص برای توسعه‌دهندگان وب خلاق طراحی شده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟