برای سرویس اینترنت خود چقدر پول بدهیم؟
دانلود کنید: اپلیکیشن محاسبه و ارزیابی تعرفه اینترنت در ایران
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همان‌طور که قبلا وعده کرده بود؛ نرم‌افزار محاسبه و ارزیابی قیمت و تعرفه‌های اینترنت پرسرعت ثابت ADSL و وای‌فای را روی سایت خود منتشر کرد. از این پس کاربران اینترنت در ایران می‌توانند با کمک این ابزار هزینه اینترنت خود را محاسبه کنند و جلو گران‌فروشی اینترنت را بگیرند.

کاربران اینترنت پرسرعت ثابت ADSL و وای‌فای در ایران با استفاده از نرم‌افزار محاسبه تعرفه اینترنت سازمان تنظیم مقررات می‌توانند نرخ دقیق سرویس اینترنت دریافتی خود را در دو حالت بدون احتساب ارزش افزوده و احتساب ارزش افزوده و همین‌طور کف و سقف تعرفه مصوبه ۲۲۷ به دست بیاورند. این نرم‌افزار کمک می‌کند کاربران هزینه اینترنتی مصرفی خود را بدانند و از پرداخت پول بیشتر برای اینترنت جلوگیری شود و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت نیز گران‌فروشی نکنند. ارایه این نرم‌افزار یک گام بزرگ برای شفاف‌سازی فضای تعرفه‌های اینترنت در ایران است. 

وقتی این نرم‌افزار که برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و اندروید منتشر شده را دانلود و اجرا می‌کنید، از کاربر نرخ سرعت اینترنت دریافت شده و میزان حجم عرضه شده برای آن سوال می‌شود. کاربر با وارد کردن این دو پارامتر و فشار دادن کلید «محاسبه» می‌تواند سقف و کف تعرفه اینترنتی که استفاده می‌کند را در دو حالت بدون ارزش افزوده و با ارزش افزوده مشاهده کند.

این نرم‌افزار قیمت حجم اضافی خریداری شده برای این سرویس اینترنت کاربر را نیز محاسبه و اطلاع‌رسانی می‌کند. در برگه «حجم اضافه» با وارد کردن میزان حجم براساس گیگابایت می‌توان قیمت آن را مشاهده کرد. 

هم‌اکنون دست به کار شوید و هزینه اینترنتی که استفاده می‌کنید را محاسبه و ارزیابی کنید. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌گوید کاربرانی که متوجه می‌شوند سرویس‌دهنده اینترنت آن‌ها گران‌فروشی کرده است؛ می‌توانند با شماره تلفن ۱۹۵ یا سایت ۱۹۵ تماس بگیرند و شکایت خود را مطرح کنند. برای دانلود نرم‌افزار محاسبه تعرفه اینترنت ثابت و وای‌فای به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

دانلود نرم‌افزار محاسبه تعرفه اینترنت برای اندروید

دانلود نرم‌افزار محاسبه تعرفه اینترنت برای ویندوز

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟