19/10/1398 - 20:14
دانلود کنید: آنگولار 5، آموزش ساخت برنامه‌های وب تک صفحه‌ای همراه با 70 مثال کاربردی
کارشناسان و متخصصان حوزه طراحی و توسعه برنامه‌های تحت وب پیش‌بینی کرده‌اند در سال جدید گرایش سازمان‌ها و شرکت‌ها به برنامه‌های وب تک صفحه‌ای بیشتر خواهد شد. برنامه‌های وب تک صفحه‌ای که به آن‌ها Single Page Application یا به اختصار SPA گفته می‌شود، برنامه‌هایی هستند که تنها مشتمل بر یک صفحه هستند. در نتیجه همه کدهای سمت کلاینت در یک صفحه قرار می‌گیرند. در این مدل برنامه‌ها نیازی به بارگذاری مجدد یکسری از فرآیندها نیست. در نتیجه کدهای مورد نیاز در زمان بارگذاری اولیه صفحه یا در صورت نیاز از طریق AJAX بارگذاری می‌شوند.

1606683296_1_0.gif

مهم‌ترین اصلی که در زمان ساخت این برنامه‌ها باید به آن توجه داشت این است که همه عملیات سمت کاربر بدون نیاز به بارگذاری دومرتبه صفحه باید مدیریت شوند. به همین دلیل ما به یک طراحی دو سویه در سمت سرور و کلاینت نیازمند هستیم. کتاب آموزشی آنگولار با متمرکز شدن روی 70 پروژه کوچک مبتنی بر آنگولار 5 و تایپ‌اسکریپت سعی کرده است اکوسیستم آنگولار 5 را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار داده و به شما نشان دهد چگونه می‌توانید از آنگولار به منظور ساخت این مدل برنامه‌ها استفاده کنید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که آنگولار 5 در مقایسه با نسخه‌های قبلی چه پیشرفت‌هایی داشته و قابلیت‌های جدیدی به آن افزوده شده است. در ادامه به شما نشان می‌دهد که چگونه از جاوااسکریپت، تایپ‌اسکریپت، Node،  CLIS، مولفه‌ها، ماژول‌ها، دستورات، Webpack، تزریق وابستگی‌ها، ویجت‌ها، برنامه‌نویسی واکنش‌گرا و بسیاری دیگر از مفاهیم مرتبط با توسعه وب برای ساخت قدرتمند برنامه‌های خود استفاده کنید.

نام کتاب: آنگولار 5، آموزش ساخت برنامه‌های وب تک صفحه‌ای همراه با 70 مثال کاربردی (Angular 5 Projects)

ناشر: انتشارات Apress

نویسندگان: مارک کلاو (Mark Clow)

سال انتشار: 2018

شابک: 978-1-4842-3278-1

تعداد صفحات: 465 صفحه

شرح مختصری از کتاب

در مقدمه این کتاب آمده است: «این کتاب برای توسعه‌دهندگانی آماده شده است که با اصول اولیه توسعه وب آشنایی دارند. ما به‌طور مختصر مفاهیم اولیه‌ مرتبط با توسعه برنامه‌های تحت وب را مورد بررسی قرار داده و به شما نشان خواهیم داد که برنامه‌های تحت وب بر مبنای چه معماری کار کرده و چگونه اطلاعات از سرور به سمت مرورگر شما و بالعکس منتقل می‌شوند. همچنین به معرفی ابزارهایی خواهیم پرداخت که ممکن است کار شما به عنوان یک توسعه‌دهنده وب را ساده کنند.» در فصل اول، این کتاب شما را با معماری کلاینت و سرور آشنا کرده، نشان می‌دهد برنامه‌های سمت سرور و سمت کلاینت چگونه کار می‌کنند. در ادامه نحوه ساخت برنامه‌های وب با استفاده از AJAX و مفاهیم مرتبط با نظارت بر ترافیک داده‌ها و نحوه تحلیل JSON را مورد بررسی قرار می‌دهد.

فصل دوم، نسخه جدید و قدیمی آنگولار جی‌اس را با یکدیگر مورد مقایسه قرار داده، نحوه تعامل مرورگرها با جاوااسکریپت و به‌کار‌گیری موتور جاوااسکریپت را بررسی کرده در ادامه به سراغ تایپ‌اسکریپت رفته، فرآیند اشکال‌زدایی و فایل‌های Map را مورد بررسی قرار داده، نگاهی به ماژول‌ها، کنترلر‌ها و مولفه‌ها داشته، تزریق وابستگی‌ها، فرم‌ها و در نهایت قالب‌ها را مورد بررسی قرار داده است. فصل سوم به‌طور کامل در ارتباط با جاواسکریپت و مفاهیم مرتبط با این زبان اسکریپت‌نویسی است. فصل چهارم در ارتباط با تایپ‌اسکریپت است که این روزها به شدت معروف شده و اکثر توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند. فصل پنجم به بررسی ویرایشگر متن‌باز و رایگان Visual Studio Code اختصاص پیدا کرده است. ویرایشگری که برای ساخت پروژه‌های وب گزینه ایده‌آلی است، همچنین به‌طور مختصر به Git نیز اشاره‌ای داشته است.

فصل ششم نشان می‌دهد که چطور می‌توانید Node را روی کامپیوتر خود نصب کنید. Node از موتور V8 جاوااسکریپت که از سوی گوگل برای مرورگر کروم نوشته شده است استفاده می‌کند. در فصل‌های دیگر کتاب یاد خواهید گرفت که پروتکل HTTP چیست، چگونه می‌توان از فرمان‌های مرتبط با این پروتکل استفاده کرد، ماژول‌ها و مولفه‌ها چه هستند و چگونه می‌توان در توسعه برنامه‌های وب از آن‌ها استفاده کرد. در مجموع این کتاب هر آن چیزی که برای

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟