تازه‌های نشر در حوزه برنامه‌نویسی
15/10/1397 - 20:22
دانلود کنید: آموزش پیشرفته سی‌شارپ منطبق با آزمونRef 70-483
هر ساله کتاب‌های مختلفی برای آموزش زبان سی‌شارپ به بازار عرضه می‌شوند که این کتاب‌ها منطبق با جدیدترین نسخه ارائه شده از این زبان هستند. در حالی که ناشران قدرتمندی همچون Apress، Packt، Wrox و... در این حوزه به فعالیت اشتغال دارند، اما چه ناشری بهتر از خود مایکروسافت می‌تواند مباحث پیشرفته سی‌شارپ را به شما آموزش دهد. در این مطلب کوتاه قصد داریم کتابی را به شما معرفی کنیم که سی‌شارپ را هماهنگ با سر فصل امتحانی این زبان آموزش می‌دهد. این کتاب برای توسعه‌دهندگانی مناسب است که مفاهیم اولیه سی‌شارپ را به خوبی می‌دانند.

نام کتاب: Exam Ref 70-483 Programming in C#, 2nd Edition

ناشر: Microsoft Press

نویسنده: راب مایلز (Rob Miles)

سال انتشار: 2018

شابک: 13: 9781509306985

تعداد صفحات: 1167 صفحه

شرح مختصری از کتاب

بیشتر توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی سی‌شارپ را برای ساخت برنامه‌های کاربردی یاد می‌گیرند. اما برخی دیگر از افراد تصمیم می‌گیرند سیشارپ را برای آماده شدن برای شرکت در امتحان Microsoft Exam 70-483 یاد بگیرند. افرادی که خود را برای این امتحان آماده می‌کنند در حقیقت به سطح بالایی از مهارت و دانش دست پیدا کرده‌اند. به عبارت دقیق‌تر، شما با خواندن این کتاب دانشی به مراتب فراتر از آن چیزی که در کلاس‌ها به شما یاد داده می‌شود فرا خواهید گرفت. زیر این کتاب شما را با پیشرفته‌ترین مباحث زبان سی‌شارپ آماده می‌کند.

در فصل اول کتاب با نحوه پیاده‌سازی برنامه‌های چند ریسمانی و پردازه‌های غیرهمزمان آشنا خواهید شد. این فصل به شما نشان می‌دهد که چگونه پارادایم برنامه‌نویسی موازی را پیاده‌سازی کرده و از async و await در پروژه‌های خود استفاده کنید. در ادامه مباحث پیشرفته‌تر مرتبط با این مبحث همچون مدیریت خطاها، ساخت و پیاده‌سازی رخدادها و توابع بازگشتی در این مدل برنامه‌نویسی را آموزش می‌دهد.

در فصل دوم با نحوه ساخت نوع‌ها همچون نوع‌های ارجاعی، Boxing and unboxing، ساخت و پیاده‌سازی رابط‌ها و مباحث مرتبط با برنامه‌نویسی شی‌گرا آشنا خواهید شد. فصل سوم به شما یاد می‌دهد که چگونه برنامه‌ها را اشکال‌زدایی کرده و امنیت برنامه‌های کاربردی را تامین کنید. در این فصل یاد خواهید گرفت که چگونه از JSON استفاده کرده، نوع‌های داده‌ای مناسب را انتخاب کرده، الگوی رمزگذاری متقارن و نامتقارن را به کار گرفته، الگوریتم‌های رمزگذاری داده‌ها همچون AES را استفاده کرده، با نحوه پیاده‌سازی کلیدهای خصوصی و عمومی و نحوه مدیریت آن‌ها آشنا شده، از فرمان‌های پیش‌پردازنده کامپایلر برای اشکال‌زدایی برنامه‌ها استفاده کرده ،ماژول‌هایی را به منظور شناسایی، گزارش‌گیری و پیدا کردن مشکلات درون خود یک برنامه قرار دهید.

در فصل چهارم با مبحث دسترسی به داده‌ها آشنا خواهید شد. این فصل به شما نحوه استریم کردن فایل‌ها، خواندن و نوشتن به فایل‌ها، کلاس‌های کاربردی فضای نام system.Net که برای این منظور در دسترس قرار دارند و نحوه پیاده‌سازی عملیات ورودی/خروجی نامتقارن را آموزش می‌دهد. در ادامه به سراغ مبحث واکشی داده‌ها از بانک‌های اطلاعاتی رفته و نشان می‌دهد چگونه داده‌های درون XML و JOSN را خوانده، اطلاعات بانک‌های اطلاعاتی را به‌روز کرده، محاوره‌های کاربردی را از طریق اشیا LINQ پیاده‌سازی کرده، شما را با مبحث سریالیز کردن داده‌ها آشنا کرده و یاد می‌دهد چگونه داده‌ها را از درون مجموعه‌های مختلف خوانده یا درون یک مجموعه ذخیره کنید.

همان‌گونه که مشاهده کردید تمرکز این کتاب به‌طور کامل روی مباحث پیشرفته سی شارپ قرار دارند. مباحثی که توسعه‌دهندگان شاغل در تیم‌های بزرگ نرم‌افزاری به آ‌ن‌ها نیاز دارند. برای دانلود کتاب فوق به این آدرس مراجعه کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟