کتابی در حوزه مباحث کاربردی شبکه
دانلود کنید: یادگیری داکر ویرایش دوم
29 دى 1397
داکر یک کانتینر متن‌باز است که راهکاری ساده و سریع برای توسعه و اجرای برنامه‌ها در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. کانتینرهای داکر در قالب یک سیستم فایلی ملزومات نرم‌افزاری را پوشش می‌دهند. به عبارت دقیق‌تر، داکر به برنامه‌های کاربردی اجازه می‌دهد در هر مکانی اجرا شوند، در نتیجه بالاترین سطح از انعطاف‌پذیری و قابل حمل بودن برنامه‌ها برای اجرا در محیط‌های ابری، ماشین‌های مجازی و حتا روی سرورها اختصاصی را ارائه می‌کنند.

نام کتاب:  یادگیری داکر، ویرایش 2 (Learning Docker , 2nd Edition)

ناشر: Packt Publishing

نویسندگان: جیهو سولد چلادورایی، پتورو راج، وینود سینگ (Jeeva S. Chelladhurai, Pethuru Raj, Vinod Singh)

سال انتشار: 2017

شابک:  10: B01MSJB4MD

تعداد صفحات: 300 صفحه

شرح مختصری از کتاب

اگر با مبحث داکر و کانتینرها آشنایی ندارید یا سطح دانش شما در این حوزه زیاد نیست، پیشنهاد می‌کنیم ویرایش دوم کتاب یادگیری داکر را مطالعه کنید. این کتاب قابلیت‌های جدید داکر را معرفی کرده و به شما کمک می‌کند از داکر برای ساخت و استقرار یک برنامه ساده استفاده کنید. در این کتاب با فرمان‌های کاربردی آشنا می‌شوید که برای مدیریت ایمیج‌های داکر و کانتینرها به آن‌ها نیاز دارید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه ایمیج‌های جدید را دانلود کرده، کانتینرها را اجرا کرده، کانتینرها را روی میزبان داکر فهرست کرده و به اجرای آن‌ها خاتمه دهید. در ادامه یاد خواهید گرفت که چگونه از قابلیت ولوم داکر برای به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها میان میزبان داکر و کانتینرهای فهرست شده استفاده کنید.

ویژگی کاربردی مدیریت داده‌ها به شما در ارتباط با نگه‌داری پایدار داده‌ها کمک فراوانی می‌کند. در ادامه با مبحث تنظیم و هماهنگ گردن کانتینرها از طریق داکر آشنا شده، با فرآیند اشکال‌زدایی کانتینرها آشنا شده و یاد خواهید گرفت که چگونه از ماژول‌های AppArmor و SELinux برای ایمن‌‌سازی داکر استفاده کنید. این راهنمای گام به گام آموزش ویژگی‌ها و استفاده از داکر برای استقرار برنامه‌ها به شما اجازه می‌دهد برای آگهی‌های استخدامی داکر به راحتی درخواست بدهید. این کتاب در 13 فصل تنظیم شده که فصل اول اطلاعات لازم برای نصب و تنظیم داکر و کانتینرها را ارائه می‌کند.

فصل دوم نحوه مدیریت کانتینرهای داکر را بررسی کرده و نشان می‌دهد چگونه با ایمیج‌ها کار کرده و چگونه باید با کانتینرهای تعاملی ارتباط برقرار کنید. در فصل سوم با نحوه ساخت ایمیج‌ها آشنا خواهید شد. فصل چهارم به مبحث انتشار ایمیج‌ها اشاره دارد. در فصل پنجم با نحوه ساخت و اجرای زیرساخت داکر اختصاصی خود آشنا خواهید شد. فصل ششم به شما نشان می‌دهد که چگونه سرویس‌هایی را روی یک کانیتنر اجرا کنید. فصل هفتم در ارتباط با نحوه به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها با کانتینرها است. در فصل هشتم با نحوه مدیریت کانتینرها آشنا می‌شوید. فصل نهم مبحث آزمایش و داکر، آزمایش کدهایی که درون داکر قرار دارند را بررسی کرده است.

فصل دهم رویکرد اشکال‌زدایی کانتینرها را بررسی کرده و فرمان‌های کاربردی همچون stats، ps، events، logs و.... که برای اشکال‌زدایی استفاده می‌شوند را تشریح کرده است. فصل یازدهم به ایمن‌سازی کانتینرهای داکر اشاره دارد. این فصل به شما یاد می‌دهد که زیرساخت غیر قابل تغییر چیست، چگونه باید مجوزهای سطح ریشه را اختصاص داده و چگونه از SELinux برای ایمن‌سازی کانتینرها استفاده کنید. در فصل دوازدهم، اطلاعات تکمیلی در رابطه با پلتفرم داکر، تکامل مولفه‌های پلتفرم داکر، به‌کارگیری دوآپس، تحویل مستمر و استقرار پیوسته، یکپارچه کردن کانتینرها با جریان کاری در پروژه‌ها را بررسی کرده است. اگر تمایل دارید داکر را به شکل حرفه‌ای یاد گرفته و از آن استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب فوق را از این آدرس دانلود کنید.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال