مدیریت با اتکا بر علم روز
20/04/1397 - 14:50
دانلود کنید: رهبری مدیریت پروژه (Project Management Leadership)
بدون هیچ‌گونه توضیح اضافی باید بگوییم این تنها کار تیمی است که موفقیت یک پروژه را تضمین خواهد کرد. اگر به تاریخچه فعالیت‌ شرکت‌های بزرگ و کوچک نگاهی داشته باشید، مشاهده می‌کنید که مجرب‌ترین و خبره‌ترین متخصصان عرصه‌های مختلف در قالب یک تیم گردهم می‌آیند تا پروژه‌ای را به سرانجام برسانند. در این میان نقش فردی که مدیریت تیم را عهده‌دار است کاملا مهم و حیاتی است. فردی که باید به شکل درستی هزینه‌ها، زمان تحویل پروژه و کیفیت پروژه را ارزیابی کرده تا خروجی کار به شکل مطلوبی در قالب محصول یک شرکت عرضه شده یا در اختیار مشتری قرار گیرد.

1606683296_1_0.gif

نام کتاب: رهبری مدیریت پروژه (Project Management Leadership)

ناشر: انتشارات Wiley

نویسندگان: استیو بارون، روری برک (Rory Burke, Steve Barron)

سال انتشار: 2014

شابک: 978-1-11867-401-7

تعداد صفحات: 384 صفحه

در ظاهر این‌گونه تصور می‌شود که مدیریت یک پروژه کار چندان پیچیده‌ای نیست و هر فردی با حداقل دانش قادر است یک تیم و پروژه را مدیریت کند. اما واقعیت این است که علم مدیریت پروژه به هیچ عنوان ایستا نبوده، پیوسته در حال تغییر بوده و متناسب با تغییرات دنیای فناوری و نیازهای روز بازار به بازبینی و تغییر نیاز دارد. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر علم مدیریت پروژه دست‌خوش تغییرات زیادی شده است. به  عبارت دقیق‌تر در دنیای امروز دیگر رویکرد سنتی که به مدیر یک پروژه اجازه می‌داد به شکل نامحدود و بی حد و حصر به تمامی منابع پروژه دسترسی داشته باشد به پایان رسیده است. به همین دلیل مدیران پروژه باید از طریق تکنیک‌هایی همچون قدرت چانه‌زنی در مذاکرات، ایجاد انگیزه و مهارت‌های مرتبط با شبکه‌سازی پروژه تیم تحت سرپرستی خود را هدایت کنند. کتاب رهبری مدیریت پروژه سعی کرده است، مهارت‌های نوینی که مدیر پروژه برای کسب حصول اطمینان از به سرانجام رساندن موفقیت‌آمیز یک پروژه به آن‌ها نیاز دارد را مورد بررسی قرار دهد. فصل اول این کتاب به وظایف و مهارت‌هایی که مدیر یک پروژه به آن‌ها نیاز دارد اشاره کرده است. در این فصل تاریخچه‌ای از مدیریت پروژه، مهارت‌های مورد نیاز مدیر پروژه، مدیریت منابع انسانی، مدیریت تعاملات و ارتباطات حاکم بر پروژه و چرخه عمر پروژه مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل دوم، با مفاهیم حاکمیتی و اخلاق‌مداری آشنا خواهید شد. در این فصل شیوه پیاده‌سازی چهارچوب‌های مدیریت یک پروژه، ایجاد چهارچوبی مبتنی بر اخلاق‌مداری و همچنین چالش‌های پیش روی مدیر پروژه در زمان توسعه طرح مدیریتی که متناسب با ارزش‌ها و فرهنگ سازمان مطبوع است مورد بررسی قرار گرفته است. فصل سوم؛ مبحث بدنه دانش مدیریت پروژه را مورد بررسی قرار داده است. در این فصل ضمن آن‌که اطلاعات لازم درباره BoK را به دست می‌آورید، یاد خواهید گرفت که چگونه مدیر پروژه می‌تواند چشم‌انداز‌های پروژه را به شکلی الهام‌بخش برای اعضا تیم ترسیم می‌کند و چگونه از قدرت خود برای هدایت و کنترل رفتار اعضا به منظور به سرانجام رساندن اهداف از پیش تعیین شده استفاده می‌کند. در فصل چهارم، با ساختارهای سازمانی پروژه آشنا خواهید شد. در این فصل با انواع مختلف ساختارهای سازمانی که برای مدیریت پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و مزایا و معایب هر یک از ساختارهای سازمانی آشنا خواهید شد. در این فصل همچنین با شیوه مدیریت ساختار سازمانی ماتریسی آشنا می‌شوید.

در فصل پنجم، با رفتارهای یک مدیر پروژه آشنا می‌شوید. این فصل به شما نشان می‌دهد، چگونه رفتارهایی که از خود نشان می‌دهید از شما یک مدیر واقعی می‌سازد، در ادامه این فصل به نمونه‌هایی از الگوهای رفتاری مدیران موفق اشاره شده است. در فصل ششم، با انواع مختلف سبک‌های مدیریت یک پروژه و همچنین رفتارهایی که مدیران پروژه در زمان قرار گرفتن در شرایط خاص باید از خود نشان دهند آشنا می‌شوید. در فصل هفتم؛ مشاهده می‌کنید که مفهومی به نام قدرت نشات گرفته از دو فاکتور موقعیت سازمانی مدیر پروژه و شخصیت مدیر پروژه است. در این فصل مشاهده خواهید کرد که چگونه باید شکاف موجود میان مسئولیت و قدرت را پر کنید. در فصل هشتم، با مشکلاتی که مدیر یک پروژه با آن روبرو می‌شود آشنا می‌شوید. این فصل به شما کمک می‌کند به شناسایی علل و عواملی بپردازید که باعث می‌شوند مردم در برابر تغییرات مقاومت کنند. این فصل به شما یاد می‌دهد چگونه می‌توانید در مردم ایجاد انگیزه کنید تا در برابر تغییرات مقاومت نکنند. در ادامه در فصل‌های دیگر این کتاب با هوش هیجانی، شیوه تعامل و کار با مشارکت‌کنندگان، تیم‌ها در برابر گروه‌ها، قواعد تیمی، مراحل توسعه تیم‌ها، تکنیک‌های ساخت تیم و شیوه حل مشکلات آشنا خواهید شد.

فایل پیوست: 
پیوستاندازه
PDF icon رهبری مدیریت پروژه (Project Management Leadership)4.42 مگابایت

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟