ترفندهای مخفی گوشی‌های اندروید
راه‌اندازی دکمه مجازی AssistiveTouch آیفون در اندروید
همه ما با نحوه نصب و اجرای یک اپلیکیشن در گوشی، اجرای یک موسیقی، برقراری تماس و سایر اقدامات ساده این چنینی آشنا هستیم، اما به شما اطمینان می‌دهیم ترفندها و قابلیت‌هایی وجود دارند که شما از ماهیت آن‌ها بی‌خبرید! بنابراین، لازم دانستیم فهرستی از این توانایی‌های جالب را که در قالب یک مجموعه مقاله گردآوری شده را در طی روز‌های آینده خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. در مقاله پیش رو به آموزش راه‌اندازی دکمه AssistiveTouchx در اندروید پرداختیم. با سایت شبکه همراه باشید.

1606683296_1_0.gif

پیش از اینکه این ترفند و نحوه پیاده‌سازی آن را شرح دهیم، باید بگوییم منظور از دکمه مجازی AssistiveTouch چیست! دکمه مجازی نام برده در واقع دکمه‌ای که است می‌توان از طریق منوی تنظیمات سیستم‌عامل iOS به‌طور مجازی روی صفحه‌نمایش آیفون یا آیپد ایجاد کرد. پس از فعال کردن این دکمه، هر زمان که کاربر آن را لمس می‌کند، فهرستی از گزینه‌ها و قابلیت‌های مختلف از جمله اجرای بخش کنترل سنتر، شبیه‌سازی عملکرد دکمه هوم وغیره قابل استفاده می‌شوند. 


مطلب پیشنهادی

۱۰ آموزش جذاب و بسیار مفید اندروید

قابلیت‌ها و گزینه‌هایی که به‌واسطه لمس دکمه مجازی AssistiveTouch در سیستم‌عامل iOS ارائه می‌شوند، بنا به سلیقه کاربر قابل تغییر و شخصی‌سازی هستند. احتمالاً اگر حالا تیتر این ترفند را بخوانید، متوجه هدف ما می‌شوید! به موجب این ترفند قصد داریم دکمه مجازی AssistiveTouch آیفون را در محیط سیستم‌عامل اندروید شبیه‌سازی کنیم. برای این کار از اپلیکیشنی با نام AssistiveTouch استفاده خواهیم کرد. بنابراین:
• با مراجعه به گوگل پلی استور، اپلیکیشن AssistiveTouch را دانلود و روی دستگاه نصب کنید.
• برنامه مذکور را اجرا کنید.
• دکمه آبی رنگ موجود در وسط را لمس کنید تا عبارت ENABLED توسط آن نمایش داده شود. به این صورت دکمه مجازی AssistiveTouch نمایان می‌شود.

نکته: با استفاده از گزینه‌هایی که ارائه شده‌اند، می‌توانید ظاهر دکمه مجازی AssistiveTouch را بنا به سلیقه شخصی خود تغییر دهید. برای اینکه گزینه‌ها و آیکون‌های میان‌بری که از طریق این دکمه مجازی ایجاد شده ارائه می‌شوند را تغییر دهید، کافی است به بخش Settings اپلیکیشن AssistiveTouch مراجعه و سپس گزینه Panel را انتخاب کنید. از طریق پنجره ایجاد شده قادر به شخصی‌سازی و تغییر آیکون‌ها و گزینه‌های موجود می‌شوید.
 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟