تلاش برای ایجاد تعامل بیشتر بین کاربران و استیکرهای اینستاگرام
چگونه در استوری اینستاگرام از فالوئرها سئوال بپرسیم
آخرین امکان اضافه شده به مجموعه استیکرهای اینتراکتیو اینستاگرام "پرسش‌ها" یا Questions است. این پرسش‌ها شامل موسیقی، مکان، هشتگ، زمان فعلی، آب‌وهوا و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

شبکه اشتراک‌‌گذاری فیلم و عکس فیسبوک، اینستاگرام، روز چهارشنبه هفته گذشته ویژگی جدیدی را معرفی کرد که باعث می‌شود تا کاربران با استوری‌های این شبکه اجتماعی امکان تعامل بیشتری داشته باشند. از حالا به‌بعد، کاربران می‌توانند روی استوری‌های دوستان خود "سئوال بپرسند". دوستان آن‌ها هم می‌توانند به تفصیل به‌پرسش‌های مطرح شده پاسخ دهند. 

چگونه از این ویژگی استفاده کنیم

اینستاگرام در پست خبری خود در روز سه‌شنبه اعلام کرد که این قابلیت جدید به‌کاربران این امکان را می‌دهد تا سئوالات خود را در استوری‌ها منتشر کنند، روی پاسخ از یک نفر ضربه بزنند و پاسخ دریافت شده را به‌همراه سئوال در استوری خودشان به‌اشتراک بگذارند.

گام اول- اپ اینستاگرام را باز کنید. می‌توانید برای استوری خود یک عکس یا فیلم از گالری انتخاب کنید یا عکس و فیلم جدید بگیرید. سپس، روی آیکون استیکر که نزدیک گوشه بالا سمت راست نمایشگر قرار دارد تقه بزنید.

گام دوم- روی استیکر "Questions" ضربه بزنید.

گام سوم (اختیاری)- از استیکر "Qeustions" می‌توانید برای پرسیدن سئوال از فالوئرهای خود استفاده کنید یا از فالوئرهایی که دارید بخواهید تا سئوالاتی که از شما دارند را مطرح کنند. این استیکر به‌صورت پیش‌فرض پیام "Ask me a question" را نمایش می‌دهد. روی این متن ضربه بزنید تا سئوال‌تان را تایپ کنید یا این‌که از بقیه بخواهید تا سئوالات‌شان را مطرح کنند.

گام چهارم- این استیکر در حالت پیش‌فرض سفید رنگ است. یکی از رنگ‌های زیر استیکر را لمس کنید تا رنگ تغییر کند. روی نوار رنگ از سمت راست به‌چپ بکشید تا دو مجموعه دیگر از رنگ‌های موجود را مشاهده کنید.

گام پنجم- زمانی‌که ویرایش استیکر را به‌پایان رساندید، عبارت "Done" در گوشه بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.

در این قسمت می‌توانید استیکر خود را پیش از اشتراک‌گذاری بچرخانید، اندازه آن‌را تغییر دهید یا این‌که استیکر را در اطرف صفحه جابه‌جا کنید تا محل مناسب آن در نمایشگر را پیدا کنید.

اینستاگرام در وبسایت خود این‌طور توضیح می‌دهد که: "وقتی استوری خودتان را نگاه می‌کنید و صفحه را به‌سمت بالا می‌کشید، می‌توانید ببینید که چه کسی از شما سئوال پرسیده و این‌که سئوال آن‌ها چیست. عبارت "A response from someone" را لمس کنید تا آن‌را به‌اشتراک بگذارید و در استوری خودتان به‌آن سئوال پاسخ دهید. البته توجه داشته باشید که وقتی سئوال شخصی را به‌اشتراک می‌گذارید، عکس و نام کاربری آن‌ها نمایش داده نمی‌شود."

تلاش فیسبوک برای ایجاد تعامل بیشتر بین کاربران و استوری‌ها

در کنار نظرسنجی‌ها و اسلایدر ایموجی‌ها که برای پاسخ دادن به‌سئوالات در استوری‌ها استفاده می‌شوند، اینستاگرام قصد دارد فرمت جدید "سئوالات پایان باز" را تست کند.

از ماه جولای سال جاری تست این ویژگی آغاز شده و ظاهرا کاربران ایتالیایی و اندونزیایی اولین کسانی بودند که با آن روبرو شدند.

سایر استیکرهایی که اینستاگرام ارائه می‌دهد شامل موسیقی، مکان، هشتگ، زمان فعلی، آب‌وهوا و موارد دیگر می‌شود.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

پشتیبانی توسط ایران دروپال