گام بعدی سامسونگ برای بهبود جایگاه و درآمدهای خود
سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری سامسونگ روی اتومبیل‌های خودران
سامسونگ به صورت رسمی مبلغ 10 میلیون دلار را به عنوان یک سرمایه‌گذاری در اختیار شرکت TetraVue قرار داد تا به این صورت اتومبیل‌های خودران و جایگاه خود در صنعت خودرو را بهبود بخشید. با سایت شبکه همراه باشید تا مروری بر جزئیات این خبر داشته باشیم.

1606683296_1_0.gif

تلاش‌های سامسونگ به منظور دستیابی به جایگاه بهتر در صنعت خودرو طی چند سال اخیر کاملا مشهود بوده است. سامسونگ به سختی در تلاش است تا در پیشبرد فناوری‌های نویتی که در خودروها استفاده می‌شود، نقش پررنگ‌تری ایفاء کند. این شرکت کره‌ای حتی به تازگی شرکت هارمن اینترنشنال (Harman International) را تحت اختیار خود قرار داد و به این صورت فعالیت‌های این شرکت در زمینه خودرو و خودروسازی را هم به زیرمجموعه خود انتقال داد. بنابراین کاملا مشخص است که سامسونگ برای آینده صنعت خودروسازی برنامه‌ریزی دارد و قصد دارد که نقش خود را در این زمینه پر رنگ‌تر نماید.

مطلب پیشنهادی

نگاهی به شاسی بلند پژو  ۳۰۰۸ + عکس و مشخصات
نیمه دوم سال ۹۶ وارد ایران می‌شود

حال سامسونگ در تازه‌ترین اقدام خود سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری برای توسعه اتومبیل‌های خودران کرده است. سامسونگ این مبلغ را در اختیار شرکت TetraVue قرار داده است که یک استارتاپ فعال در زمینه توسعه اتومبیل‌های بدون سرنشین و با قابلیت رانندگی اتوماتیک یا هوشمندانه محسوب می‌شود. ظاهرا سامسونگ سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری خود را روی فناوری لیدار (LIDAR) معطوف کرده است که یک فناوری راهنما و آگاه‌کننده شرایط محیطی برای اتومبیل‌های خودمختار یا خودران است. ظاهرا شرکت TetraVue نمونه‌ای از یک دوربین سه بعدی را طراحی کرده که هیچ عضو متحرکی ندارد. این دوربین هنوز در مراحل ابتدایی ساخت خود به سر می‌برد و سامسونگ آینده‌ای روشن را برای آن پیش‌بینی کرده است.

بنابراین به این صورت سامسونگ با سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری خود سعی می‌کند تا علاوه بر بهبود وضعیت عملکرد اتومبیل‌های خودران، جایگاه خود را هم در صنعت خودرو بهبود بخشد. مطمئنا اگر ایده‌های شرکت TetraVue در زمینه‌هایی که سامسونگ روی آن سرمایه‌گذاری کرده موفقیت‌آمیز باشند، سامسونگ به درآمدهای بسیار عالی دست پیدا می‌کند که البته این پروسه چندین سال زمان می‌برد. در نهایت باید اشاره کنیم که شرکت‌هایی همچون فاکسکان (Foxconn)، رابرت بوش (Robert Bosch) و ناتیلوس (Nautilus) هم در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟