اوج هیجان و لذت برای کودکان
مک‌لارن خودروی الکتریکی برای کودکان معرفی کرد + عکس
از زمانی‌که تسلا فعالیت خود را در زمینه تولید اتومبیل‌های الکتریکی آغاز کرده، شرکت‌های بسیار زیادی دنباله‌روی راه آن‌ها شده‌اند و حالا یکی از معروف‌ترین و مشهورترین شرکت‌های سازنده اتومبیل یعنی مک‌لارن وارد این عرصه شده است. اما خبر خوب برای تسلا این‌که فعلا از جانب این شرکت؛ خطری آ‌ن‌ها را تهدید نمی‌کند.

shabake-mag.jpg

شرکت مک‌لارن به‌طور ناگهانی اعلام کرد که یک خودروی تمام الکتریکی به‌نام P1 Supercar ساخته است. این خبر در نوع خود شوکه کننده بود اما جالب‌ترین بخش این خبر مربوط به رده سنی رانندگانی است که می‌توانند از این خودروی الکتریکی استفاده کنند: کودکان بین سه تا شش سال!

بله؛ درست متوجه شدید. خودروی الکتریکی P1 شرکت مک‌لارن در حقیقت یک اسباب‌ بازی جدید برای کودکان عاشق هیجان است.

از نظر شکل ظاهری و مشخصات با یک اسباب‌ بازی بسیار جالب سروکار داریم. درهای پروانه‌ای دو سطح که برای P1 استفاده شده در همه مک‌لارن‌های مدرن دیده می‌شود. موتوری که روی آن به‌کار رفته از نوع الکتریکی است. در کنار آن یک سیستم انتقال قدرت سه سرعته و حتی دنده معکوس هم طراحی شده است. اما P1 ویژگی‌ها و مشخصات جالب توجه دیگری هم دارد که حتی در مدل‌های با سایز واقعی هم دیده نمی‌شود. از جمله این موارد می‌توان قرار گرفتن صندلی راننده در وسط و سقف روباز اشاره کرد.

رانندگان کوچولوی این خودروی قدرتمند الکتریکی حتی می‌توانند هیجان بیشتری را تجربه کنند. دسترسی به یک دستگاه پخش‌کننده MP3 و سیستم صوتی که در این ماشین تعبیه شده لذت آن را چند برابر می‌کند.

قرار است اتومبیل الکتریکی P1 مک‌لارن از آخر ماه اکتبر در فروشگاه‌های منتخب مک‌لارن و اسباب بازی فروشی‌های مورد تأیید آن‌ها به‌فروش برسد. رنگ این خودرو زرد است و قیمت آن 486 دلار است.

حتما شما هم با دیدن عکس‌های P1 به این فکر می‌کنید که اگر زمان کودکی ما هم چنین خودرویی وجود داشت می‌توانستیم نهایت هیجان و لذت را تجربه کنیم.

شاید کودکانی که این خودرو را برانند؛ مایکل شوماخر و لوئیس همیلتون بعدی دنیای فرمول ۱ باشند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟