Consumer-to-business
C2B چیست؟
17 فروردين 1398
امروزه مدل‌های مختلفی در تجارت الکترونیک برای سازماندهی محصولات، جریان اطلاعات و سرویس‌دهی استفاده می‌شوند که C2B یکی از این مدل هاست. در این مقاله به شکل کوتاه به معرفی مدل تجارت الکترونیک Consumer-to-business - C2B می‌پردازیم.

Consumer-to-business (C2B)

C2B مدل فروشنده با مشتری، معاملاتی که در قالب مزایده معکوس انجام می‌شود که در آن به مشتریان قدرت کافی در خصوص برگشت به عقب در خصوص معاملات را ارائه می‌کند. بارزترین مثالی که در زمینه C2B  می‌توان به آن اشاره کرد رقابتی است که میان شرکت‌های هواپیمایی برای ارائه بهترین پیشنهادات در جریان است. آژانس‌های هوایی برای جذب مسافران از چنین الگویی بهره می‌برند. در روش C2B واسطه‌ها برای کمک به فروشندگان و مصرف کنندگان سعی می‌کنند خدماتی را ارائه دهند که خریداران را از سردرگمی در تنوع طرح‌ها نجات دهند.Priceline  یک شرکت آمریکایی و یک وب‌سایت تجاری نمونه خوبی از این واسطه‌هایی است  که در زمینه نرخ بلیط‌های پروازی و اقامت‌گاه‌ها به فعالیت اشتغال دارد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: