آشنایی با مدل‌های کسب و کار: business to consumer
B2C چیست؟
03 اسفند 1397
امروزه مدل‌های مختلفی در تجارت الکترونیک برای سازماندهی محصولات، جریان اطلاعات و سرویس‌دهی استفاده می‌شوند که B2C یکی از این مدل هاست. در این مقاله به شکل کوتاه به معرفی مدل تجارت الکترونیک business to consumer - B2C می‌پردازیم.

آشنایی با مدل‌های کسب و کار

:این قسمت

business to consumer (B2C)

 (B2C) مدل کسب‌و کار و مشتری/ فروشنده با مصرف‌کننده، شامل جمع‌آوری اطلاعات از مشتریان، خرید کالاهای فیزیکی،(از قبیل کتاب‌ها یا محصولات مورد استفاده مصرف‌کنندگان)، یا اطلاعات ( مواد الکترونیکی، محتوای دیجیتال، از جمله نرم‌افزارها یا کتاب‌های الکترونیکی) یا دریافت محصولات روی یک شبکه الکترونیکی را شامل می‌شود. B2C  پس از B2B دومین مدل پرکاربرد و مورد استفاده در زمینه تجارت الکترونیک است. ریشه مدل B2C  در خرده‌فروشی‌های آنلاین قرار دارد. خرده‌فروشی‌های آنلاین نظیر آمازون، DrugStore.com و Beyond.com دو الگوی شناخته شده در این زمینه هستند. از رایج‌ترین کاربردهای مدل B2C  در تجارت الکترونیک می‌توان به خرید محصولات و اطلاعات ، مدیریت امور شخصی که در ارتباط با مدیریت سرمایه‌گذاری شخصی و امور مالی با استفاده از ابزارهای بان‌کداری آنلاین است اشاره کرد. از جمله شرکت‌هایی که در ایران از مدل B2C  استفاده می‌کنند به فروشگاه شهروند می‌توان اشاره کرد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال