برنامه‌نویسان تحت حمایت شرکت‌ها در اکثریت هستند
چه کسی لینوکس را می‌نویسد؟
هر یک سال یک‌بار بنیاد لینوکس انبار آنلاینی را که حاوی سورس کدِ کرنل یا هسته لینوکس است، تجزیه و تحلیل می‌کند. علاوه بر ردگیری پیچیدگی فزاینده‌ای که از نسخه 3.0 تا 3.10 حاصل شده، این گزارش همچنین آشکار می‌سازد که چه کسانی در نوشتن کدها مشارکت می‌کنند. و این‌که اکنون شرکت‌های بزرگ برجسته‌ای در چیزی نقش دارند که در سال 1991 به‌عنوان یک پروژه کاملاً داوطلبانه آغاز شد.

دربانان
توسعه‌دهندگان مستقل باید پیش از مشارکت در کد هسته رسمی به‌طور قانونی ثبت‌نام و تأئید صلاحیت شوند. در این زمینه کارکنان شرکت‌ها از نظر تعداد غالب هستند و فقط پنج درصد از تأییدها به داوطلبان آزاد مربوط می‌شود.

چه کسی قبض‌ها را پرداخت می‌کند؟
با این‌که داوطلبان هنوز در میان توسعه‌دهندگان در اکثریت قرار دارند، بیش از هشتاد درصد مشارکت‌کنندگان افرادی هستند که برای کار پول دریافت می‌کنند. بنیاد لینوکس خاطرنشان می‌کند که مشارکت از سوی شرکت‌های موبایل و سیستم‌های نهفته افزایش داشته است؛ شرکت‌هایی از قبیل لینارو، سامسونگ و تکزاس اینسترامنتز.

نویسنده‌ها
این‌ها برنامه‌نویسانی هستند که بیشترین مشارکت را در به‌روزرسانی کدها در نسخه‌های 3.2 تا 3.10 داشته‌اند. یک مهندس یکپارچه‌سازی سیستم‌ها از Vision Engraving Systems با نام سوییتن از سال 2009 نگهدارنده پشتیبانی لینوکس از تراشه‌های مبتنی بر ARM بوده‌است.

هسته در حال رشد
رشد زیاد اندازه هسته لینوکس به دلیل به کار گرفته شدن قابلیت‌های جدید است، از جمله یک سیستم فایلی بهینه‌شده برای SSD و پشتیبانی از ریزپردازنده‌های 64 بیتی ARM که در دستگاه‌های قابل‌حمل استفاده می‌شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟