با این اپلیکیشن با خیال راحت گوشی‌تان را دست دیگران بدهید
با اپ‌لاک دسترسی دیگران به اطلاعات مهم روی گوشی را محدود کنید + لینک دانلود
اگر دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده‌تان از شما درخواست کند که گوشی‌اش را به او قرض بدهید مطمئنا کمی دچار شک‌ و تردید می‌شوید چون اصلا دوست ندارید که فرد دیگری به‌اطلاعات حساس و حیاتی شما دسترسی داشته باشد. این‌ها همان اطلاعاتی هستند که در برخی از اپلیکیشن‌ها موجود هستند. اما، خوشبختانه با "اپ‌لاک" جای هیچ نگرانی ندارید.

اپلیکیشن "اپ‌لاک" به‌شما این امکان را می‌دهد تا روی برخی از اپ‌ها که حاوی اطلاعات حساس و کاملا شخصی هستند قفل بزنید. این اپ در حال حاضر بر روی پلتفرم آندروید در دسترس است. اپ‌لاک روی خیلی از اپ‌ها، پوشه‌ها و حتی فانکشن‌های دستگاه قفل امنیتی می‌زند.

برای کار با این اپلیکیشن باید به‌شکل زیر عمل کنید:

- اپ‌لاک را باز کنید و اپلیکیشن یا فانکشنی که می‌خواهید قفل کنید را پیدا کنید.

- بعد از آن، روی آیکون "لاک" (Lock) ضربه بزنید و با تنظیم امتیازها و دسترسی‌های درست در اپ‌لاک، اپلیکیشن موردنظر قفل خواهد شد.

بعد از این مرحله، هر بار که تصمیم به‌راه‌اندازی اپلیکیشن داشته باشید از شما گذرواژه مربوطه خواسته می‌شود تا بتوانید به‌برنامه دسترسی داشته باشید.

برای تعیین گذرواژه دو روش مختلف وجود دارد: استفاده از گذرواژه‌های عددی یا مبتنی بر الگو. این اپ برای دستگاه‌هایی که از اسکنر اثر انگشت استفاده می‌کنند یک راه دیگر برای بهره‌گیری از اثر انگشت وجود دارد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که گوشی خود را زیاد به‌دیگران قرض می‌دهند، اپ‌لاک امکان تنظیم پروفایل‌های شخصی را هم در اختیار می‌گذارد. پروفایل‌ها به‌شما این امکان را می‌دهند تا تعیین کنید که کدام اپ‌ها در دسترس هستند و کدام‌ها قفل. یعنی با این اپلیکیشن می‌توانید دسترسی بهقسمت‌های مختلف گوشی را بر اساس نیازتان محدود کنید.

برای دانلود اپلیکیشن اپ‌لاک روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال