انتخاب هشتگ مناسب با عکس‌ها، اولویت اول کاربران اینستاگرام
چگونه با اپلیکیشن‌های تولید خودکار هشتگ مخاطبان بیشتری در اینستاگرام داشته باشیم
با افزایش محبوبیت اینستاگرام و تعداد عکس‌هایی که کاربران در این شبکه اجتماعی پست می‌کنند جلب توجه مخاطبان به آن تصاویر بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت دارد. انتخاب هشتگ‌های مناسب یکی از روش‌هایی است که می‌تواند مخاطبان را به سمت عکس‌هایی که پست می‌کنید بکشد. اما انتخاب هشتگ‌های مناسب با هر تصویر و هم‌چنین تعداد آن‌ها از مواردی است که باید به آن‌ها دقت زیادی شود. در مقاله امروز، شما را با اپلیکیشن‌هایی آشنا می‌کنیم که وظیفه آن‌ها تولید خودکار هشتگ‌های مناسب با تصاویر است. با ما همراه باشید.

ثبثبثب.gif

عکس‌ها به‌اندازه هزاران کلمه ارزش دارند. اما متأسفانه در دنیای اینستاگرام و توییتر این مسئله دیگر واقعیت ندارد. در واقع، به‌غیر از اجزای بصری پستی که در این شبکه‌های اجتماعی می‌گذارید، فاکتورهای مهم دیگری هم وجود دارند که در محبوبیت عکس شما تأثیرگذار هستند. امروزه، هشتگ‌ها و کپشن‌ها به‌اندازه مابقی تصویر اهمیت دارند.

هشتگ‌ها نه‌تنها کمک می‌کنند تا مخاطب مناسب به‌سمت عکس‌های شما کشیده شود، بلکه به سازماندهی و دسته‌بندی پست‌ها و استوری‌های کتابخانه دائما در حال رشد اینستاگرام کمک می‌کنند. و از زمانی‌‌که اینستاگرام ویژگی "Follow Hashtag" (هشتگ را دنبال کن) را معرفی کرد استفاده از هشتگ‌های مناسب و درست بیشتر از هر زمان دیگری باارزش‌تر شده‌اند.

اما واقعیت امر این است که افزودن دستی هشتگ به تمام پست‌ها کار سخت و طاقت‌فرسایی است. ولی باید بدانید که اینستاگرام یک ویژگی "پیشنهاد خودکار" دارد که البته می‌تواند شما را از مسیر اصلی منحرف کند. تصور کنید که بخواهید برای توصیف یک پست تنها چیزی در حدود 15 کلمه مختلف درنظر بگیرید. چه برسد به این‌که بخواهید هر 15 کلمه را تایپ هم بکنید.

پس در این شرایط چه باید کرد؟ نگران نباشید. در این مقاله بهترین اپ‌های هشتگ برای اندروید را گردآوری کرده‌ایم. این اپ‌ها به‌شما در تولید هشتگ‌های خودکار کمک می‌کنند. بهتر است آن‌ها را با هم مرور کنیم.

1- اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ AutoHASH

اولین اپ در لیست ما AutoHASH است. نام این اپلیکیشن گویای تمام داستان است. اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ AutoHASH بر اساس عکسی که آپلود می‌کنید هشتگ‌های مختلفی را لیست می‌کند.

اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ AutoHASH عکس را تحلیل می‌کند و بر اساس ترکیبی که دارد یک لیست از هشتگ‌های مرتبط را برای شما لیست می‌کند. اما این پایان کار نیست.

این اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ بر اساس مکانی که در آن هستید چند تگ هم به‌آن اضافه می‌کند. یکی از محبوب‌ترین آن‌ها "زبانه محبوب" است. در اینجا می‌توانید تگی که زیاد از آن استفاده می‌کنید را اضافه کنید و زمانی‌که تحلیل تصویر تکمیل شد روی آیکون Heart تقه بزنید و اپ AutoHASH تگ ذخیره شده را به‌لیست اضافه می‌کند.

برای افزودن تگ محبوب‌تان، روی آیکون Heart تقه بزنید، تگ را اضافه کنید و دوباره انگشت خود را چند ثانیه روی آیکون Heart نگه دارید.

اگر نگران عبور از حد مجاز 30 هستید، اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ AutoHASH یک شمارنده همراه خود دارد. روی اولین آیکون تقه بزنید تا عدد فعلی را مشاهده کنید.

وقتی همه چیز سر جایش قرار گرفت، روی آیکون کلیپبورد تقه بزنید تا کپی شوند. حالا اینستاگرام را باز کنید و آن‌ها را به‌اشتراک بگذارید. یکی از بهترین خوبی‌های اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ AutoHASH عدم وجود آگهی‌های مزاحم است.

2- اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ Top Tags

معمولا کاربران زیر عکس‌های خود در اینستاگرام تعداد زیادی هشتگ‌های نامرتبط می‌گذارند. بنابراین، بهترین گزینه حذف و پاک کردن تمام تگ‌های اضافی و نامرتبط است.

اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ Top Tags یکی از بهترین اپلیکیشن‌های در دسترس برای گذاشتن تگ‌های مناسب است. برخلاف AutoHASH، اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ Top Tags خودش تگ تولید نمی‌کند. در عوض باید روی یکی از دسته‌های اصلی مانند Food یا Fashion تقه بزنید تا یک لیست کامل و بلند بالا از تمام آیتم‌های مرتبط را مشاهده کنید.

کاری که باید انجام دهید انتخاب آیتم‌هایی است که از هر نظر مطابق با هدف شما هستند و حالا آن‌ها را در کلیپبورد خود کپی کنید.

یکی دیگر از راه‌ها ترکیب و کنار هم قرار دادن تگ‌های محبوب است. برای این منظور، روی دومین آیکون از سمت راست تقه بزنید و سپس آیکون Plus مربوط به دسته‌ای از تگ‌ها که می‌خواهید اضافه کنید را لمس کنید. تمام تگ‌های مربوطه در داخل جعبه‌ای در قسمت بالا نمایش داده می‌شوند.

در این مرحله، می‌توانید تگ‌هایی که نمی‌خواهید را حذف کنید. اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ Top Tags در بین منوها تبلیغات هم به‌شما نشان می‌دهد.

3- اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ LEETAGS

در اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ LEETAGS می‌توانید با یک کلیدواژه در تمام دیتابیس تگ‌های برنامه جستجو کنید. مثلا اگر می‌خواهید برای تگ‌های مربوط به گیاهان جستجو کنید، کافی است کلمه Plant را تایپ کنید تا تگ‌های مربوط به آن روی صفحه ظاهر شوند.

نکته جالب این برنامه نمایش میزان محبوبت هر تگ بر اساس درصد است. پس در صورت تمایل می‌توانید آن دسته از تگ‌هایی که محبوبیت کمتری دارند را حذف و تگ‌های پرمعناتر را اضافه کنید. وقتی این کار انجام شد همه چیز به‌صورت عادی دنبال می‌شود.

در اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ LEETAGS تعدادی ترفندهای سفارشی‌سازی هم وجود دارد. می‌توانید تعداد هشتگ‌ها را مشخص کنید یا در بالای هشتگ‌ها نقطه اضافه کنید. برای جلوگیری از تکرار تگ‌های مشابه می‌توانید زمان کپی کردن آن‌ها را پاک کنید.

تمام این گزینه‌ها در داخل زبانه Options در دسترس هستند. یکی دیگر از اپ‌هایی که تقریبا شیوه عملکردش مشابه همین اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ LEETAGS است Best HashTags for Instagram است.

4- اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ HASME

آخرین اپلیکیشنی که در این مقاله معرفی می‌کنیم اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ HASME نام دارد. در واقع این اپلیکیشن ترکیبی از سه اپ تولید خودکار هشتگ است که در بالا معرفی شدند. شما می‌توانید از طریق آپلود یک تصویر یا با وارد کردن یک متن، هشتگ‌های مربوطه را پیدا کنید.

وقتی تحلیل به‌پایان رسید، یک لیست از تمام تگ‌هایی که در آن زمان ترند هستند به‌شما نمایش داده می‌شود.

البته متأسفانه تگ‌های نامربوطی هم در این لیست مشاهده می‌کنید. با اینحال، اپلیکیشن تولید خودکار هشتگ HASME تمام آنها را در کلیپبورد کپی نمی‌کند. شما باید روی آن‌هایی که می‌خواهید تقه بزنید و سپس دکمه Copy را لمس کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟