معرفی محصول ManageEngine
17 اسفند 1400
 خرید و فروش لایسنس ManageEngine
محصول  ManageEngine یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در حوزه مانیتورینگ شبکه می باشد. این نرم افزار با قابلیت استفاده در سطح بالا با بیش از ۴۰،۰۰۰ مشتری در سراسر جهان، از چارچوب های بزرگ مدیریت شبکه به حساب می آید.

shabake-mag.jpg

بصورت کلی، وظیفه اصلی این نرم افزار ارائه گزارشات فوق العاده و کم نظیر از فایل سرورهای سازمانی و فولدر های به اشتراک گذاشته، به همراه تمامی تغییرات انجام شده روی آنها، می باشد. در واقع به کمک این نرم  افزار می توان کامل ترین گزارشات و نمودار های منطقی و گرافیکی را از منابع موجود در شبکه و سیستم ها و کاربرانی که از این فایل ها استفاده کرده اند و  بر اساس انواع مختلفی از فیلتر ها بدست آورد .

ویژگی های ManageEngine

از ویژگی های مهم این نرم افزار پرکاربرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محیط این نرم افزار تا حد بالایی با انتظارات مدیران شبکه منطبق است و به راحتی تمامی منوهای مورد نیاز را در دسترس آنها قرار میدهد.
 • علاوه بر نمودار های بینظیر در این نرم افزار شما میتوانید انواع خروجی های لازم بر اساس فرمت هایPDF ، XLSX، HTML و CSV را نیز داشته باشید و تحلیل خود را به آسانی و با روش های مختلفی انجام دهید.
 • از دیگر ویژگی های مهم این نرم افزار دریافت هشدارها در ایمیل می باشد که به مدیران این امکان را میدهد تا به کمک یک SMTP  سرور، گزارشات را از طریق ایمیل خود به راحتی دریافت کنند.
 • شما میتوانید چندین سرور و نرم افزار را از روی NAS و … به سادگی به این سرور اضافه کنید، که با توجه به ماهیت Web base بودن آن، و به راحتی و از طریق یک مرورگر میتوانید تمامی گزارشات و دسترسی را کنترل و تنظیم نمایید.
 • تمامی گزارشات تغییرات فایل ها اعم از Create , Modify , Delete Rename ,Move ,Change permission Read event و غیره به سادگی در این نرم افزار در دسترس بوده و انواع گزارشات و فیلتر ها بر اساس افراد،  زمان، فایل سرور، مکان قرارگیری فایل و اسم سیستمی که ارتباط را برقرار کرده است، قابل استفاده می باشد .

همچنین به کمک گزارشات دلخواه میتوانید ترکیبی از خروجی های مختف را بدست آورید . میتوانید فایل های با بیشترین استفاده و یا کمترین استفاده را بدست آورید و فایل های با حجم بالا یا با حجم پایین را، Hidden  و بر اساس فرمت فایل گزارشات متنوعی را داشته باشید.

مشتریان برای فعالسازی تمامی قابلیت های ذکر شده در میان محصولات این برند، میتوانند انواع گوناگون لایسنس ManageEngine را که در ادامه اشاره شده است خریداری کرده و از آنها در سطح شبکه خود بهره مند شوند.

لایسنس محصولات ManageEngine

شرکت ManageEngine سیر وسیعی از نرم افزارهای مانیتورینگ و بررسی شبکه را در اختیار مشتریان قرار میدهد که به معرفی بعضی از آنها خواهیم پرداخت. لازم بذکر است مشتریان برای فعالسازی قابلیت های این محصول نیاز به تهیه ManageEngine License دارند.

 • نرم افزارManagEngine OpManager Professional : وظیفه مدیریت شبکه به صورت جامع و End to End ، که مناسب شبکه های ناهمگون و بزرگ تشکیل شده از برندهای مختلف می باشد، برعهده دارد. این نرم افزار قابلیت های پیشرفته مدیریت پایش تجهیزات زیر ساخت، لینک های WAN، ارتباطات VOIP، سرورهای فیزیکی، سرورهای مجازی WMware، Firewall، Hyper-V، MS SQL، MS Exchange، Controller و دیگر اجزای شبکه را ارائه می دهد. لایسنس OptManager میتواند تمامی قابلیت های این محصول را فعال نماید.
 • نرم افزار  ADManager Plus: ابزاری برای کمک به مدیران و تکنسین های شبکه جهت مدیریت، تهیه گزارش و ایجاد راه کار های نگهداری اکتیو دایرکتوری می باشد. این نرم افزار تحت وب، راهکارهای جامع مدیریت کاربران و کامپیوترها از جمله ایجاد و یا حذف کاربران به صورت دسته ای از طریق فایل های CSV را ارائه می دهد و امکان ارائه بیش از ۱۵۰ نوع گزارش در فرمت های مختلف و بر اساس  نیاز شما را دارا می باشد.
 • نرم افزار  ADAudit Plus: یک نرم ‌افزار حسابرسی بوده که Log حسابرسی یکپارچه را ارائه نموده و تحلیل رویدادهای امنیتی را بر اساس قوانین و شواهد برای مدیران Active Directory امکان‌ پذیر می‌ سازد.
 • نرم افزار  ADSelfService Plus: یک نرم افزار ایمن و تحت وب است که با استفاده از آن کاربران قادر خواهند بود تا رمز عبور حساب کاربری خود را بازنشانی کرده، حساب کاربری خود را که موقتا قفل شده مجددا فعال کنند و یا اینکه اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود نظیر واحد اداری، شماره تماس، سمت شغلی را تکمیل یا تغییر دهند.
 • نرم افزار Desktop Central: نرم افزاری قدرتمند برای مدیریت خودکار Laptop ها، کامپیوتر های Desktop، موبایل ها و همچنین Tablet ها (بدون وابستگی به سیستم عامل موجود روی آنها) از طریق یک سرور مرکزی است.
 • نرم افزار ManageEngine Service Desk Plus : به شما کمک می کند تا قراردادهای کاری، شناسه سخت افزاری و نرم افزاری، مشکلات، تغییرات، روابط میان اجزای مختلف واحد IT را مدیریت نمائید و در نهایت براساس اطلاعات وارد شده گزارش گیری نموده و تحلیل داشته باشید.
 • نرم افزار Firewall Analyzer: ابزاری بر پایه وب برای مدیریت تغییرات، تحلیل تنظیمات، بازرسی امنیتی دستگاه های Firewall، پایش پهنای باند و ارائه گزارشات امنیتی است.
 • نرم افزار NetFlow Analyzer: این نرم افزار تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه و نظارت بر جریان شبکه ، از پهنای باند استفاده از بیش از یک میلیون رابط در سراسر جهان بررسی می کند.
 • نرم افزار ManageEngine Application Manager: این محصول راه حلی برای پایش کارایی نرم افزار ها می باشد که به سازمان ها کمک می کند تا از برآورده شدن انتظارات کاربران اطمینان حاصل کنند.
 • نرم افزار Mobile Device Manager: علاوه بر مدیریت گوشی های هوشمند، قابلیت ارائه امکانات مختلف جهت مدیریت Device ها از طریق یک مرکز را نیز دارد که در اینصورت یک سازمان قادر خواهد بود Device های هوشمند خود را از یک Source سازماندهی و مدیریت نماید.
 • نرم افزارRecovery Manager Plus : راه حلی است که امکان ذخیره اطلاعات ماشین های مجازی و همچنین Domain Controller  را می دهد.
 • نرم افزار Exchange Reporter Plus: محصولی قدرتمند و بر پایه وب برای پایش و تحلیل وضعیت موجود و ایجاد گزارش های مختلف از سرور های Microsoft Exchange می باشد.
 • نرم افزار Remote Access Plus: یک نرم افزار Enterprise Remote Access است که به مدیران سیستم و تکنسین های IT کمک می کند تا در عیب یابی رایانه های از راه دور از یک مکان کمک کنند.

ایسوس

نظر شما چیست؟