11 مهر 1400
آیا می‌دانید زمان استفاده از کنترل والدین بر روی دستگاه فرزند شما فرا رسیده است
همزمان با برگزار شدن کلاس‌های درس به ‌صورت آنلاین، خیلی از والدین نگران رهاشدن فرزندشان در فضای اینترنت هستند. این روزها کودکان بیشتر از والدین خود به صورت دیجیتالی با یکدیگر در ارتباط  هستند و علیرغم دانش فنی، با خطرات آنلاین بیشتری نیز روبرو می‌باشند.

760 4_0.gif

اینترنت مکانی است که ما اطلاعات شخصی خود را با میلیون‌ها غریبه که ممکن است نیت خوبی نداشته باشند ارتباط می‌دهیم و به اشتراک می‌گذاریم. اگر بزرگسالان می‌توانند قربانی کلاهبرداران، متجاوزان و مجرمان سایبری شوند، خطرات و چالش‌هایی را که فرزند شما در دنیای دیجیتال با آن روبرو هستند را برای یک لحظه تصور کنید. اما یک راه ‌حل ساده برای نظارت و کنترل استفاده فرزندان از اینترنت و گوشی هوشمند وجود دارد.

نرم افزار کنترل والدین می‌تواند با ایمن نگه داشتن و فیلتر کردن محتوای نامناسب، رایانه یا دستگاه تلفن همراه فرزند شما را ایمن‌تر کند. با این حال، قبل از شروع به اجرای این گزینه در دستگاه‌های هوشمند یا رایانه‌های فرزندان خود، بهتر است که  به آن‌ها اطلاع دهید و نحوه عملکرد نرم افزار را به آن‌ها توضیح دهید. علاوه بر این‌، از نرم افزار کنترل والدین نباید برای ردیابی وسواس گونه حرکات آنلاین فرزندان خود یا نقض حریم خصوصی یا رفاه احساسی آن‌ها استفاده کرد.

چه زمانی باید از کنترل والدین استفاده کنید؟

اگر نگران فعالیت‌های آنلاین فرزندان خود هستید اما مطمئن نیستید که چه زمانی یا چگونه کنترل والدین را روی دستگاه‌های خود اجرا کنید، به دنبال هفت نشانه باشید که به شما کمک می‌کند مراحل بعدی را دنبال کنید:

  1. کودکان گوشی همراه خود را به اتاق خواب خود می‌برند یا درباره مدت زمانی که از گوشی خود استفاده می‌کنند دروغ می‌گویند. در حالی که این رفتار را می‌توان در بسیاری از کودکانی مشاهده کرد که نمی‌خواهند وقت اضافی را برای تماشای یک نمایش یا انجام بازی مورد علاقه خود کنار بگذارند، می‌‌تواند به رفتارهای آسیب زا نیز اشاره کند.
  2. کودک شما مسئولیت‌های خانوادگی و تکالیف مدرسه را نادیده می‌گیرد و بیشتر روی فعالیت‌های آنلاین تمرکز می‌کند.
  3. کودکان ارتباط خود را با اعضای خانواده کم‌تر می‌کنند و تمام وقت آزاد خود را صرف دستگاه‌های هوشمند می‌کنند - اگر اوقات فرزند شما به طور فزاینده‌ای توسط تلفن یا تبلت مصرف می‌شود و این رفتار پویایی خانواده را تغییر می دهد، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که محدودیت‌های زمانی را برای صفحه نمایش در نظر بگیرید.
  4. تاریخچه مرورگر فرزندان شما دسترسی به وب سایت‌های نامناسب با سن را نشان می‌دهد. کودکان کنجکاو هستند و اغلب الگوهای جستجوی آن‌ها ممکن است به اندازه کافی عاری از هر خظایی نباشد و ممکن است آنها را به سمت محتوا و برنامه‌های بزرگسالان سوق دهد.
  5. فرزند شما از خانواده جدا می‌شود و برنامه‌های پیام رسانی فوری نامناسب را در دستگاه پیدا می‌کند. این احتمالاً یکی از هشداردهنده‌ترین علائم برای والدین است، زیرا ممکن است به این معنی باشد که او با یک فرد غریبه در حال ارتباط است.
  6. متوجه می شوید که فرزندان شما به صورت آنلاین پست می‌گذارند، صدها دوست دارند که در زندگی واقعی آن‌ها را نمی‌شناسند و همه اطلاعات نمایه آن‌ها برای عموم قابل مشاهده است.
  7. فرزند شما انرژی خود را صرف فعالیت‌های آنلاین می‌کند و نمی‌تواند روی کارهای مدرسه، کارهای خانه یا سایر فعالیت‌ها تمرکز کند. این همه گیری باعث افزایش مصرف فعالیت‌های دیجیتالی برای بزرگسالان و کودکان شده است. اگر فرزندان شما برای خواب زمان استفاده از گوشی را معامله می‌کنند، ممکن است زمان تعیین محدودیت روی صفحه برای کمک به آن‌ها برای تمرکز مجدد و انجام فعالیت‌های روزانه سالمتر باشد که خلاقیت، الگوی خواب خوب و شیوه زندگی کلی بهتر را تقویت می‌کند.

ویژگی کنترل والدین ، در چندین محصول امنیتی ما از جمله Bitdefender Family Pack 2021 و Kaspersky Safe Kids یافت می‌شود، که به والدین و سرپرستانی که مایلند امنیت بیشتری را برای کودکانی که از دستگاه‌های مجهز به اینترنت استفاده می‌کنند، امنیت فرزندان و کمک دیجیتالی ارائه می‌دهد. این نرم افزار محتوای دیجیتالی نامناسب را فیلتر می‌کند و به والدین اجازه می‌دهد زمان استفاده از صفحه نمایش را محدود کرده و از فعالیت‌های آنلاین کودک مطلع شوند. همچنین می‌توانید آخرین مخاطبین تلفن فرزند خود را برای شماره‌های مشکوک یا ناآشنا بررسی کرده و مکان آن‌ها را در مواقعی که در کنار شما نیستند، ردیابی کنید.

منبع: سافت یاب

جهت انتخاب نرم افزار امنیتی مناسب خود با این شماره 09224971053 تماس بگیرید.

مارو در شبکه های اجتماعی خودتان به اشتراک بگذارید.

ایسوس

نظر شما چیست؟