08 تير 1399
مناسب‌ترین نرم افزارحسابداری، مالی و اداری
اگر دارای کسب و کار نیستید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم ولی اگر مدیریت یک مجموعه را بر عهده دارید، از مطالعه این مقاله تا انتها پشیمان نخواهید شد.

shabake-mag.jpg

تمامی کسب و کارهایی که در حال رشد هستند و یا تا به‌حال رشد مناسبی داشته‌اند، با مشکلات مختلفی در مورد انتخاب بهترین نرم‌افزارها در حوزه‌ی کاری خود مواجه‌ هستند. عدم برنامه‌ریزی مناسب برای انتخاب نرم‌افزارهای یکپارچه مالی و اداری می‌تواند مشکلات سازمان‌ها و کسب و کارها را دوچندان کند، زیرا اگر نرم‌افزارها به‌صورت جداگانه از چند شرکت مختلف خریداری شوند (به اصطلاح جزیره‌ای)  و تعامل مناسبی با یکدیگر نداشته باشند، زمان و پول زیادی را هدر خواهند داد که قطعا در روند رشد سازمان اخلال ایجاد می‌کند. درست همین‌جاست که نرم‌افزارهای یکپارچه به کمک سازمان‌ها می‌شتابند.

اما چگونه تشخیص دهیم کدام نرم‌افزار مناسب کسب و کار ما است؟

جواب این سوال به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، اما بهتر است که قبل از خرید نرم‌افزار یا تغییر نرم‌افزار قدیمی به نرم‌افزار جدید ابتدا چند سوال از خودتان بپرسید؛

  1. کسب و کار شما در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند؟
  2. چقدر بودجه دارید؟
  3. کدام تکنولوژی نرم افزاری به درد شما می‌خورد؟

کسب و کار شما در  چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند؟

یک کارگاه تولیدی و یک شرکت بازرگانی را در نظر بگیرید؛

قطعا یک کارگاه تولیدی با یک شرکت بازرگانی تفاوت‌های اساسی با هم دارند که در انتخاب نوع نرم افزار مورد نظرشان تاثیرگذار است؛ به‌همین دلیل باید به خوبی تشخیص دهید که در کجای بازار قرار دارید تا متوجه شوید کدام نرم‌افزار ویژگی‌های متناسب با کسب و کار شما را دارد {شناخت کافی ندارید؟ نگران نباشید حساب رایان پارس شما را راهنمایی می‌کند}

چقدر بودجه دارید؟

بودجه یکی از اصلی‌ترین پارامترهای انتخاب هر محصول یا خدمت به شمار می‌رود. به عبارت ساده‌تر هرچقدر بودجه بیشتری داشته باشید، توانایی خرید نرم‌افزار بهتری خواهید داشت اما گران بودن همیشه به معنی بهترین بودن نیست. قطعا وجود یک قیمت منطقی در کنار ویژگی‌های مناسب می‌تواند گره‌گشای هر کسب و کاری باشد.

کدام تکنولوژی نرم‌افزاری به درد شما می‌خورد؟

همان‌طور که هرچه زمان می‌گذرد سیستم‌عامل‌ها پیشرفته‌تر و جذاب‌تر می‌شوند، نرم‌افزارهای حسابداری، مالی و اداری هم از تکنولوژی‌های جدیدتر و بهبود یافته‌تر بهره‌مند می‌شوند.  بدون شک نرم‌افزارهای جدید دارای پشتیبانی قوی و مناسب از سوی شرکت سازنده هستند اما لزوما همه این شرکت‌ها از نرم‌افزارهای قدیمی‌تر خود پشتیبانی نمی‌کنند؛ اگر شما هم جز آن دسته از کسب و کارهایی هستید که نرم‌افزار حسابداری و اداری قدیمی‌تر دارید و دیگر  پشتیبانی نمی‌شوید، تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری، مالی و اداری یکپارچه

حالا می‌رسیم به بررسی مزایای استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری، مالی و اداری و این‌که اصلا اگر کسب و کارها از این نرم‌افزارها استفاده نکند دچار چه مشکلاتی خواهد شد؛

دو نمونه از معایب استفاده نکردن از نرم‌افزارهای یکپارچه

1. هدر رفت بهره وری کارکنان:

زمانی‌که قصد رشد و توسعه کسب و کار خود را دارید، هر کاربر مجموعه شما باید در بالاترین سطح بهره‌وری باشد. این یعنی جلوگیری از پیش‌آمد امور تکراری و بیهوده كه سبب كاهش بهره‌وری كاربران سيستم‌ها می‌شود.

2. کاهش رضایت مشتریان:

امورزه، مشتریان توقع سرعت و دقت بالا در زمان خرید و یا دریافت خدمات را دارند. اگر سیستم‌های یکپارچه نداشته باشید و دچار پیچیدگی‌های زمان‌بر و مشکل ساز شوید، شک نکنید به مرور زمان مشتریان و مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

دو نمونه از مزایای استفاده از نرم‌افزارهای یکپارچه

1. کاهش زمان و هزینه صرف شده:

به‌دلیل عدم درگیری کاربران و مخاطبان با چندین سیستم مختلف، زمان صرف شده کاهش یافته و همچنین نیازی به خرید تعداد زیادی سیستم سخت‌افزاری نیست. بنابراین در صرف هزینه برای سرور، نگهداشت، بک‌آپ و مستقر کردن یک کاربر برای آن، صرفه‌جویی خواهد شد كه منجر به افزايش بهره‌وری سيستم‌ها می‌شود.

2. افزایش سرعت رشد مجموعه:

با وجود نرم‌افزارهای مالی و اداری یکپارچه به‌دلیل وجود نظم فرآیندهای مدیریت حسابداری و داده‌ها، توسعه سازمان به مکان‌های مختلف و اضافه کردن کانال‌های فروش فرعی، راحت‌تر و با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

سخن آخر

مشکلات بزرگی نظير عدم پشتیبانی از نرم‌افزارهای با تکنولوژی قدیمی (مثل Delphi و VB) در بلند مدت ضرر و زیان‌های زیادی به کسب و کارها و سازمان‌ها می‌زند. در حالی‌که پکیج‌های نرم‌افزاری جدید یکپارچه مالی و اداری محاسبان می‌تواند شما را از این مشکلات نجات دهد؛ چون قطعا به‌خاطر به‌روزرسانی دائمی بسترهای تكنولوژيك سيستم‌ها، هیچ‌وقت از خدمات پشتیبانی محروم نخواهید شد.

 شركت حساب رايان پارس به‌عنوان منتخب حقوق مصرف‌كنندگان طی 4 سال متوالی کاملا به این موضوع واقف است، بنابراین در نظر دارد تا با هدف رفع این مشکلات، نسبت به تعويض نرم افزارهای مالی و اداری (برای اطلاع از جزییات کلیک کنید) که تكنولوژی قديمی دارند  با نرم‌افزارهای مالی و اداری که با زبان برنامه‌نويسی #C و بانك اطلاعاتی SQL Server  ساخته شده‌اند با بهترین شرایط قیمتی اقدام کند.

ایسوس

نظر شما چیست؟